Będą klasy piłkarskie Górnika 09!
Górnik 09 stawia na szkolenie dzieci i młodzieży!


Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Klubem Sportowym Górnik 09 Mysłowice a Zespołem Szkół Sportowych w Mysłowicach od nowego roku szkolnego ruszą klasy piłkarskie!

Prócz normalnych zajęć lekcyjnych oraz większej ilości zajęć wychowania fizycznego będą dodatkowe treningi piłkarskie a uczniowe będą zawodnikami Górnika 09 i w klubie także będą trenować oraz rozgrywać mecze ligowe.

Mamy także odpowiednie zaplecze, trenerów oraz sprzęt treningowy co sprawia, że szkółka piłkarska Kociny zaczyna funkcjonować bardzo profesjonalnie.

O przynależności do klasy zdecydują także testy sportowe które odbędą się:
6 kwietnia dla klas czwartych i piątych
7 kwietnia dla klas szóstych i siódmych

Zbiórka nastąpi o godzinie 16:00 na parterze dużego budynku szkoły sportowej przy ul. Gwarków 1. Testy odbędą się na stadionie Kociny lub w hali w ZSS – wszystko zależy od pogody.
Kandydatów prosimy o przyniesienie stroju sportowego, na halę buty halowe oraz korki na boisko.


Kolejność testów:
1. Szybkość (bieg na 30 m)
2. Szybkość i zwinność (bieg po kopercie)
3. Próba mocy (skok w dal z miejsca)
4. Technika specjalna (prowadzenie piłki)
5. Gra


Po nawiązaniu współpracy ze szkółką piłkarską ,,Młoda GieKSa" to kolejny bardzo ważny krok w szkoleniu dzieci i młodzieży a wielu ludzi pracuje, aby im stworzyć jak najlepsze warunki do treningu.
To pozwala mieć nadzieję, że już za kilka lat będziemy oglądali duże wyniki tego jak do szkolenia podchodzimy dzisiaj a Nasi wychowankowie będą robić kariery i stanowić o sile pierwszego zespołu.

A teraz nie pozostaje Nam nic innego jak mocno trzymać kciuki oraz wspierać młodych adeptów piłki nożnej. Powodzenia!

Dominik Żymła