Będzie dobrze!Górnik 09 Mysłowice - GKS Tychy
0 - 2
( 0 - 0)
Kocina w sparingu z GKS-em Tychy pokazała się z dobrej strony, niestety po dwóch głupich błędach w defensywie przegraliśmy spotkanie 0-2.

Za Górnikiem 09 Mysłowice kolejne sesje treningowe i kolejne testy zawodników przymierzających sie do Kociny a na podsumowanie dotychczasowego okresu przygotowawczo-sprawdzającego przyszedł test mecz z GKS-em Tychy, w którym trener Gawenda sprawdził, aż 18 zawodników w tym pięciu testowanych - bramkarz, stoper, środkowy pomocnik oraz dwóch napastników, ponad to z powodu kontuzji w meczu nie mógł zagrać jeden z testowanych zawodników.
Na meczu z przyczyn osobistych i zawodowych zabrakło Tomka Grzybka, Damiana Humskiego, Michała Śliwińskiego oraz Łukasza Bogackiego ponad to z przyczyn zdrowotnych wystąpić nie mogli: Bartosz Siłkin, Wojciech Kowalski oraz Janek Sitko.

Po środowym sparingu trener Stanisław Gawenda dokona pierwszych decyzji personalnych, niektórzy zawodnicy dostaną jeszcze szansę treningów a po sobotnim sparinku z Bolesławem Bukowno i podjęciu ostatecznych decyzji przez trenera poznamy kadrę na najbliższy sezon. Warto także dodaać, że drużynę Górnika 09 może jeszcze zasilić bardzo dobry napastnik doskonalne znany kibicom Kociny.

Skład Górnika 09 w I połowie:
Testowany bramkarz - Żemlok, testowany, Dylewski, Bacia, Kępa, testowany, Kasprzyk, Biadun, testowany

Skład Górnika 09 w II połowie:
Błaszczyk - Żemlok, testowany, Ryczan, Dylewski, Kępa, Kurtok, Augustyn, Bryk, Bogdański, testowany


Co do samego spotkania

W pierwszej połowie w grze Górnika 09 brakowało wykończenia i skuteczności, zawodnicy chwilami sie gubili a niektórzy popełniali karygodne błędy jednak gra Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" nie wyglądała najgorzej, trzeba jednak zaznaczyć, iż w pierwszej połowie zagrali częściowo zawodnicy testowani i rezerwowi z poprzedniego sezonu a szkoleniowiec Kociny eksperymentował oraz sprawdzał różne warianty.

W drugiej odsłonie sparingu Górnika 09 z GKS Tychy, gdy weszli na boisko podstawowi zawodnicy Kociny a gra nie była już taka eksperymentalna a wyglądała dużo, dużo lepiej, więcej sytuacji podbramkowych, bardziej spokojna i poukładana gra.

Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy testowani a swoją dobrą dyspozycję na treningach potwierdzili także dobrym występem w meczu kontrolnym, cieszy fakt, że indywidualnie, kliku ,,starych" zawodników się ,,obudziło" i zagrali dobre spotkanie.

Spotkanie przegraliśmy po dwóch błędach obrony i bramkarza, przed zespołem kolejne treningi na których piłkarze będą ostro pracowali nad wyeliminowaniem błędów.

Ogólnie rzecz biorąc sparing można zaznaczyć na plus, powiało optymizmem przed nadchodzącym sezonem, że do zgranego zespołu który radził sobie dobrze dojdą nowi dobrzy zawodnicy których śmiało można nazwać wzmocnieniem zespołu. Do tego zagraliśmy ekspetymentalni, a gdyby zespół zagrał w optymalnym ustawieniu gra i wynik na pewno byłby inny.

Kolejny maecz kontrolny Górnik 09 Mysłowice rozegra w sobotę z MGHKS Bolesław Bukowno, spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się na Kocinie o czym jeszcze poinformujemy.

A kibicom dziękujemy za wsparcie podczas meczu.

Dominik DoMeL Żymła