Boisko dla Mysłowic!
Chcesz aby w Mysłowicach powstało boisko ze sztuczna nawierzchnią i oświetleniem? Zagłosuj na Nasz projekt i powiedz o tym innym!!!


Dzięki Tobie w Mysłowicach może powstać nowoczesne boisko piłkarskie z sztuczną nawierzchnią oraz z oświetleniem! Zagłosuj na Nasz projekt w Mysłowickim Budżecie Obywatelskim!

Projekt zakłada wybudowanie pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią oraz oświetleniem, na tym boisku będzie można grać przez cały rok także w zimę oraz przez całą dobę!

W Mysłowicach nie ma takiego boiska, za to jest ich sporo w miastach ościennych, niewątpliwym plusem tego projektu jest fakt, że sam na siebie będzie zarabiał!!!

Gdy przychodzi okres zimowy kluby piłkarskie, zarówno zespoły dzieci, młodzieży jak i seniorzy trenują oraz rozgrywają swoje mecze tylko na boiskach ze sztuczną nawierzchnią a takich boisk w okolicy brakuje, statystycznie na jedno takie boisko przypada około 30 klubów, niektórzy zimą swoje treningi czy mecze (w tym także dzieci i młodzież) mają nawet po 21!
Cena wynajmu boiska to około 300 zł za mecz a od listopada do marca boiska są oblegane, także w okresie letnim, na takich boiskach rozgrywane sa różnego rodzaju turnieje i ligi amatorskie na takich boiskach cały czas coś się dzieje więc przez cały rok na siebie zarabiają dzięki temu ten projekt bardzo szybko się zwróci i będzie zarabiał z nawiązką na swoje utrzymanie dzięki czemu miasto nie będzie musiało dokładać.

Jakie korzyści dla Mysłowiczan? Przede wszystkim dzieci, młodzież oraz Mysłowickie kluby będą miały takie boisko na miejscu a nie będzie problemu z dojazdem np. do Chorzowa bo bliżej wszystko zajęte, będzie prościej i łatwiej dla dzieci i kluby będą mogły sporo zaoszczędzić i przeznaczyć te środki na np. nowy sprzęt treningowy czy stroje.

Na boisku będą mogły się odbywać turnieje, jak np. podczas turnieju RAŚ-u czy ostatnio festynu rzemieślniczego czy wiele innych, dzięki temu nie będzie to kolidowało z meczami ligowymi i nie będzie niszczona nawierzchnia trawiasta, także w większości klubów w Polsce najmłodsze grupy trenują na boiskach właśnie ze sztuczną nawierzchnią.

W Mysłowicach nie ma boisk (nieliczymy tartanowych na szkołach-na tego typu nawierzchni bardzo cierpią min. stawy) gdzie dzieci i młodzież a czasem i dorośli mogliby sobie pograć w piłkę nożną, jeśli tylko boisko będzie wolne każdy mieszkaniec będzie mógł z niego korzystać.

Zarądcą będzie najprawdopodobniej MOSiR Mysłowice. Lokalizacja? Zaproponowaliśmy przy stadionie Górnika 09 w miejscu starego boiska treningowego (za prawą bramką patrząc z trybuny głównej). Dlaczego właśnie tam? Centrum miasta, łatwy dojazd, jest tam miesjce na takowe boisko oraz miejsce na ewentualną rozbudowę w przyszłości, praking i boisko obok innego obiektu MOSiRu co wiele ułatwia od strony logistycznej.

Na projekt może głosować każdy Mysłowiczanin, który ukończył 15 rok życia, głosować będzie można od 10 do 23 października.
Będzie można głosować listownie, elektroniczie oraz w punktach Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy może oddać jeden głos.

Zachęcamy do głosowania na projekt ,,Boisko dla Mysłowic" będzie mógł korzystać każdy, projekt który szybko się zwróci i będzie z nawiązką na siebie zarabiał.

Zagłosuj na Nas! Powiedz o Nas innym!
Dominik DoMeL Żymła