Brak emocji
Kibice w Bieruniu Starym zobaczyli bardzo marne spotkanie


Unia Bieruń Stary - Górnik 09 Mysłowice
0 - 0
( 0-0 )
Mecz z Unią Bieruń Stary rozpoczął się tym razem o godzinie 11.00. Zespół Kociny wszedł na boisko przekonany, że wyjedzie z kompletem punktów...

Początkowa gra nie dawała obrazu kto jest górą na boisku.
Gospodarze wielokrotnie wychodzili na pozycje strzeleckie, ale prawie wszystkie te próby kończyły się spalonymi. Zawodnicy Kociny grali właściwie od przypadku do przypadku i nie potrafili otworzyć sobie drogi do bramki Bierunian.
W 20 minucie udaję się Mysłowiczanom przejść do ofensywy i po faulu na Gondziku sędzia dyktuję rzut wolny, który niestety nie zmienia wyniku spotkania.

Parę minut później obrona Unii, popełnia błąd i piłka trafia pod nogi Karola Strzewiczka, ten podaję do Gondzika, a ten wyciąga bramkarza na linię pola karnego i go lobuję, piłka mija prawy słupek pustej bramki o milimetry.

Parę minut później Bogdański dostaję żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.
Pod koniec pierwszej połowy Kocina ma jeszcze jedną szansę na zmianę wyniku meczu. Strzałem na bramkę Unii popisuję się Bryk, golkiperowi nie udaję się złapać piłki i okazję na dobicie ma Strzewiczek, który jednak nie wykorzystuje "prezentu"...

Druga połowa rozpoczyna się podobnie jak pierwsza. Duża ilość błędów w grze z jednej jak i z drugiej strony, sprawia, że mecz staję się nudny.

Pomimo, że sędzia dolicza 3 minuty do podstawowego czasu gry, Kocina nie potrafi wykorzystać słabnącego zespołu z Bierunia, który w drugiej połowie sporadycznie pojawiał się pod bramką Górnika 09.
Mecz kończy się bezbramkowym remisem.

Podsumowując, po meczu można było się spodziewać większych emocji. Momentami wiało przysłowiową nudą. Można odnieść wrażenie, że zawodnicy z Gwarków 13 dostosowują się do poziomu gry przeciwników, szkoda, bo mogliby pokazać, że te obecne 15 miejsce to tylko "wypadek przy pracy"...Skład Górnika 09:
1. Łukasz BOGACKI
2. Łukasz KASPRZYK
3. Jacek RYCZAN
4. Kamil DYLEWSKI [Kapitan]
5. Arkadiusz KĘPA
6. Mateusz BRYK
7. Michał KOWALSKI
8. Adrian BOGDAŃSKI
9. Marcin GOLASZ
10. Karol STRZEWICZEK (57' 12. Michał MARKO)
11. Krzysztof GONDZIKRezerwa:
14. Radosław BŁASZCZYK
15. Jakub KOCHER
16. Grzegorz WOJCIECHOWSKI


Trener: Jerzy WIJAS
Kierownik: Kazimierz KOPERCZAK


Poza kadrą:
Marcin JASZCZUK, Piotr ROTKO, Arkadiusz ŻEMLOK (kontuzje), Wojciech KOWALSKI (praca)

Monika Gaworowska