Brak skuteczności...Pogoń Nowy Bytom-Górnik 09 Mysłowice
1 - 1
( 1-0 )
Po raz kolejny podopieczni trenera Huberta Wilka wykazali sie słabiutką skutecznością i o ile gra była dobra to wykończenie licznych okazji naprawdę martwi.
W sobotę zespół Górnika 09 Mysłowice mimo ogromnej przewagi i multum dogodnych okazji do zdobycia gola zaledwie zremisował na wyjeździe z Pogonią Nowy Bytom 1-1.


Sobotni mecz wbrew pozorm nie był łatwy, gospodarze którzy walczą o utrzymanie grali zaciekle, twardo i zdecydowanie, do tego boisko ze sztuczną nawierzchnią, które było twarde jak beton i sprawiało, że i zawodniką źle sie biegało a piłka nie zachowywała się naturalnie.
Ponad to a mecz z przyczyn zdrowotnych nie pojechali: Krzysztof Żymełka, sebastian Ptaszek, Marek Kurtok, Patryk Bożek, Mateusz Bryk oraz Karol Strzewiczek.

Od pierwszej minuty rysowała się wyraźna przewaga Górnika 09, Kocina prowadziła grę, starała się dobrze i ładnie rozgrywać akcje, jednak za dużo było błędów a i piłkarze z Grodu Mysława w pierwszej połowie zostali złapani 14 razy na spalonym...
Niespodziewanie to zawodnicy Pogoni Nowy Bytom w 29 minucie spotkania objeli prowadzenie, Mysłowiczanie nadziali się na kontrę zespołu z Rudy Śląskiej i po dobrym dośrodkowaniu i mocnym uderzeniu głową na bramkę objeli prowadzenie.

Do przerwy Kocina przegrywała w Rudzie Śląskiej 1:0 co zdecydowanie rozjuszyło Mysłowicką ,,zero-dziewiątkę", która w drugiej połowie całkowicie dominowała, kolejne kilkanaście razy spalony, kilkukrotnie obita poprzeczka, bramka nieuznana ze spalonego i liczne strzały nie ważne czy z metra czy z dwudziestu, trafiały w bramkarza albo były minimalnie niecelne, były liczne 200% sytuacje jak np. sam na sam, ale potykając się podczas takiej okazji... Krótko mówiąc nie można myśleć o wygraniu spotkania gdy niewykorzystuje się aż tak doskonałych okazji.

Na szczęście do wyrównania doprowadził Wojciech Kowalski a było to dopiero w 80 minucie...
Dodatkowo z boiska ,,wyleciał" Kamil Dylewski, który w 87 minucie zobaczył drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

Po spotkaniu także sędziowie nie dowierzali, że Górnik 09 tego spotkania nie wygrał...
Warto również podkreślić, iż trójka sędziowska bardzo dobrze wykonywała swoją pracę co niestety jest rzadkoscią...

Podsumowywując, zawodnicy Kociny ponownie ciężko pracowali podczas meczu, zostawiając masę sił, zdrowia i serca na boisku, gra była dobra, martwi jednak bardzo ważny element-wykończenie, nad którym zespół wraz z trenerem Hubertem Wilkiem intensywnie pracuje, a Kocina w końcu odpali i wróci na właściwe ,,tory" za co mocno ściskamy kciuki!Skład Górnika 09:
12. Łukasz BOGACKI
11. Przemysław DUDA
4. Tomasz NOWAK
5. Mateusz AUGUSTYN -70'
17. Kamil DYLEWSKI -23' -87' -87'
7. Adrian BOGDAŃSKI (83' 15. Mateusz DUDEK)
10. Paweł MAŁOLEPSZY
19. Adrian WALENDOWSKI (77' 18. Bartosz HEIN)
20. Krzysztof GONDZIK (71' 6. Kamil BACIA)
9. Wojciech KOWALSKI [Kapitan] -80'
99. Marcin JASZCZUK


Rezerwa:
66. Radosław BŁASZCZYK


Trener: Hubert WILK
II trener: Radosław BŁASZCZYK
Kierownik: Dominik ŻYMŁA


Skład Pogoni:
1. Maksym KISIELOV
7. Tomasz MATYSEK
77. Artur IWAŃSKI
3. Patryk ROSZAK
9. Sławomir BARGIEL
10. Łukasz LEIN -81'
6. Rafał KOWALSKI -38'
44. Wiktor CIOCH -44'
20. Tomasz WIŚNIOWSKI
13. Benjamin ILNICKI
90. Piotr CICHOŃ


Rezerwa:
2. Arkadiusz GĄSIOR


Trener: Damian KRAJNOWSKI
Kierownik: Adam MARKIEFKA
Masażysta: Adam SEILERSędzia główny:Paweł FICEK
1 asystent: Mariusz WOLEŃ
2 asystent: Szymon DUDA

Podokręg: ŻYWIEC

Dominik Żymła