Ci co walczą czasem przegrywają...
A Kocina walczyła...


Górnik 09 Mysłowice-Pogoń Imielin
0 - 1
( 0-1 )
Ci co walczą czasem przegrywają, zawodnicy Górnika 09 Mysłowice walczyli przez cały mecz, byli zespołem lepszym, niestety po 507 dniach musieliśmy przełknąć gorzki smak porażki na którą zdecydowanie nie zasłużyliśmy. Ale, żeby wrócić mocniejszym i lepszym trzeba ponownie przegrać.

Stawka spotkania poza 3 punktami ogromna co dało się wyczuć na boisku i trybunach, działacze Pogoni Imielin wraz z wychowankami klubu stanowczo przed meczem deklarowali, że jeżeli mieliby do wyboru awans do IV ligi bądź zwycięstwo z Kociną to wybrali by to drugie...
Na boisku spotkały się zespoły, które miały zgoła odmienne cele stawiane przez zarząd przed sezonem, goście mieli walczyć o awans a Kocina o utrzymanie w lidze. A po 12 kolejkach oba zespoły są w ścisłej czołówce ligi.

Co do samego meczu to od pierwszych minut inicjatywę miała Mysłowicka ,,zero-dziewiątka", Kocina prowadziła grę i stwarzała okazje bramkowe niestety zawodziła skuteczność a licznie zebrani kibice na stadionie kilku krotnie łapali się za głowy nie dowierzając, że Kocina wciąż nie zdobyła gola...
Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak niestety było tym razem... W 45 minucie po nieporozumieniu w obronie Pogoń zdobywa przypadkową bramkę...

Druga połowa zapowiadała się ciekawie a kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Podopieczni trenera Huberta Wilka marnowali kolejne okazje bramkowe przy 2 może 3 dobrych akcjach Pogoni Imielin. Sporych błędów dopuścili się także sędziowie, obrońca Pogoni zatrzymał we własnym polu karnym piłkę ręką do czego sam się przyznał a sędzia stojący obok nie podyktował rzutu karnego, albo odgwizdany spalony, gdzie Mateusz Bryk stojący tyłem do bramki miał za sobą obrońcę. Nie brakło też ostrych fauli.
Jednak nie możemy mieć pretensji ani do sędziego ani do nikogo innego bo mieliśmy dużo swoich sytuacji, których nie wykorzystaliśmy... A nie da się wygrać meczu nie strzelając bramek.
Jeszcze w 94 minucie Kocina miała rzut rożny, piłkę głową trącił bramkarz Górnika 09 Krzysztof Żymełka i prawie wszyscy widzieli już piłkę w siatce, jednak ta minimalnie minęła bramkę.

Z przebiegu spotkania byliśmy zespołem lepszym a bramka zespołu z Imielina była jakby zaczarowna.
Cieszy postawa piłkarzy z Grodu Mysława na boisku bo jak przegrywać spotkania to po walce przez całe spotkanie.
Szkoda tej porażki zwłaszcza, że na nią nie zasłużyliśmy, ale taki jest sport wygrywa nie ten kto jest lepszy, ale ten, który jest skuteczniejszy a skuteczniejsza dzisiaj była Imielińska Pogoń. A żeby wrócić lepszym, mocniejszym i silniejszym także psychicznie trzeba zaznać ponownie goryczy porażki.
A ta boli bo przegraliśmy po 37 ligowych spotkaniach i 507 dniach...

Drużynie Pogoni Imielin gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek. A przed trenerem i zespołem kolejny tydzień przygotowań a pracy zwłaszcza nad skutecznością do wykonania jest sporo.
A to co można było usłyszeć w szatni Górnika 09 to buduje i pokazuje, że Ci zawodnicy to nie banda kopaczy a prawdziwy zespół!

Mimo przegranej Nasz klub nie pozostaje w tyle, nie powiedzieliśmy ostatniego słowa a jako zespół wrócimy silniejsi!

I dziękujemy kibicom za liczne przybycie na mecz i głośne ,,Nic się nie stało" po spotkaniu :)Skład Górnika 09:
1. Krzysztof ŻYMEŁKA
4. Tomasz NOWAK (69' 7. Adrian BOGDAŃSKI)
96. Łukasz HUZIOR -58'
3. Sebastian PTASZEK
17. Kamil DYLEWSKI
11. Przemysław DUDA (59' 20. Krzysztof GONDZIK)
10. Paweł MAŁOLEPSZY
13. Marek KURTOK [Kapitan]
97. Marcin GOLASZ (52' 8. Mateusz BRYK)
9. Wojciech KOWALSKI
99. Marcin JASZCZUK


Rezerwa:
12. Łukasz BOGACKI
40. Adrian WALENDOWSKI
6. Kamil BACIA
19. Kamil UTZMANN


Trener: Hubert WILK
II trener: Radosław BŁASZCZYK
Kierownik: Dominik ŻYMŁA


Skład Pogoni:
12. Dawid TWORUSZKA
6. Mateusz PACWA
15. Łukasz BUNDZYŁO [Kapitan]
11. Michał NAGI
5. Adrian WOJTASZAK
7. Przemysław NIEWIEDZIAŁ -45'
19. Łukasz SAMEK (80' 8. Grzegorz CUBER)
14. Tomasz MATYSEK (90' 3. Daniel CISOŃ)
9. Sebastian RZEPA (85' 13. Andrzej MALINA)
10. Marcin POLARZ
94. Kamil CISOŃ (68' 17. Mateusz DRESZER)


Rezerwa:
1. Błażej MIRKA
20. Tomasz BOTSCH
99. Łukasz PRZECHERKATrener: Grzegorz RAJMAN
Kierownik: Janusz SKWARA
Sędzia główny:Adam JAKUBCZYK
1 asystent: Maciej RADZIEJEWSKI
2 asystent: Sławomir MIKUŁA

Podokręg: KATOWICE

Dominik Żymła