Cieszy tylko gra...
Szkoda, że przewaga Górnika 09 nie przekłada się na wyniki...


Piast Bieruń Nowy - Górnik 09 Mysłowice
1 - 1
( 1-0 )
Dobra gra Kociny. Złe warunki atmosferyczne. Pech. Tak w skrócie można podsumować wtorkowe spotkanie Górnika 09 Mysłowice w Bieruniu Nowym przeciwko tamtejszemu Piastowi.

Całe spotkanie należało do Górnika 09. Kocina grała zdecydowanie lepiej, było wiele dobrych i ciekawych akcji jednak nieco brakowało dokładności, wykończenia no i szczęścia.
Wynik byłby zapewne inny gdyby były lepsze warunki pogodowe. Było zimno, wiatr bardzo mocno wiał, przez co piłka zachowywała się nie naturalnie a do tego była śliska tak samo jak nawierzchnia.

Do tego całą sportową rywalizacje psuł sędzia tego spotkania - Bogusław Wójcik wraz z asystentami, którzy gwizdali to co chcieli a nie odgwizdywali tych prawdziwych przewinień. Min. sędziowie z Sosnowca nie odgwizdali rzutu karnego dla Kociny, gdzie w polu karnym gospodarzy zawodnik Piasta podrzucił piłkę do góry ręką...
Sędziowie zdaje się, że wyciągneli licencję na sędziowanie z paczki chipsów, bo mozna być słabym ale, nie aż tak...

Bardzo dobrze w tym dniu spisywał się bramkarz Piasta Bieruń Nowy, który jest swojego rodzaju bohaterem swojej ekipy - wielokrotnie ratując zespół przed utratą gola.

Bramka dla gospodarzy padła już w 6 minucie, do piłki z prawej strony boiska doszedł zawodnik Piasta, przyjął i podkręconym strzałem trafił prosto w okienko bramki strzeżonej przez Radka Błaszczyka.

Warto także odnotować w pierwszej połowie min. trafienie w słupek przez Marka Kurtoka, czy obronę bramkarza gospodarzy, gdzie piłka uderzona przez Kurtoka zmierzała prosto w okienko bramki Piasta.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Mysłowicka ,,zero-dziewiątka", która poprawiła swoja grę efektem czego jest bramka Marka Kurtoka z 57 minuty.

Piast Bieruń Nowy trafił wprawdzie piłką do siatki Kociny, jednak bramka została zdobyta ręką a nasz bramkarz oberwał w twarz pięścią, jednak sędzia jedynie nie uznał bramki...

Po meczu szkoleniowiec Kociny - Stanisław Gawenda cieszył się jedynie z gry, która wyglądała chwilami dobrze. Niestety dla nas ten punkt to strata dwóch...Skład Górnika 09:
12. Radosław BŁASZCZYK
3. Jacek RYCZAN
5. Michał MARKO
14. Piotr ROTKOK
19. Damian HUMSKI
13. Marek KURTOK (20. Mateusz AUGUSTYN)
14. Adam RAPACZ
6. Bartosz SIŁKIN (8. Mateusz BRYK)
10. Marcin JASZCZUK
9. Wojciech KOWALSKI (7. Adrian BOGDAŃSKI )
21. Bojan BRUŹ


Rezerwa:
89. Łukasz BOGACKI
6. Kamil BACIA
2. Karol STRZEWICZEK


Trener: Stanisław GAWENDA


Dominik DoMeL Żymła