Cieszy wygrana!Górnik 09 Mysłowice - Przemsza Klucze
2 - 1
( 1-1 )
Górnik 09 rozegrał kolejny sparing i kolejny wygrał, zespół walczy i widać, że robi postępy.

Kolejnym sparing partnerem Kociny był zespół z Krakowskiej Ligi Okręgowej - Przemsza Klucze, która jest wymieniana w gronie kandydatów do awansu do IV ligi, w zeszłym sezonie się nie udałało więc teraz zespół został wzmocniny i ponownie powalczy o awans.

W pierwszej połowie to przyjezdni kontrolowali przebieg zdarzeń na boisku, mieli przewagę, częściej byli przy piłce i więcej atakowali - w zespole z Kluczy widać było zgranie.
Jednak to Górnik 09 pierwszy zdobył bramkę. W 12 minucie po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Jacek Ryczan i głową skierował piłkę do siatki przeciwników.
Przyjezdni odpowiedzieli bramką w 45 minucie meczu.

Druga połowa była znacznie lepsza w wykonaniu Kociny.
Gra Górnika 09 pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza wykończenie, chwilami jest chaos i brak dokładności a chwilami dobra, pomysłowa gra na którą trzeba patrzeć ze spokojem bo przecież okreś przygotowań jest dopiero w połowie, jest także okres urlopowy i nie ma wszystkich zawodników na miejscu a także trener Jerzy Wijas sprawdza zawodników na różnych pozycjach.

W 80 minucie spotkania Adrian Bogdański odpowiednio wykończył akcję Kociny i wyprowadził Mysłowicką ,,zero-dziewiątkę" na prowadzenie.

Następny sparing Górnik 09 rozegra w następną sobotę na boisku Lechii 06 Mysłowice o godzinie 11.00 z IV ligowym RKS-em Grodziec gdyż z sparingu zrezygnowała Tęcza Błędów, ponadto odwołano także środowy sparing z Hetmanem 22 Katowice.

Dominik DoMeL Żymła