Kocina na ligowych boiskach jest niepokonana od ponad 487 dni!

Ogrodnik Cielmice-Górnik 09 Mysłowice
2 - 2
( 1-0 )

Po trudnym, twardym i walecznym spotkaniu zespół Górnika 09 Mysłowice zremisował 2:2 z Tyskim Ogrodnikiem Cielmice. Za Kociną ciężka przeprawa z solidnym i doświadczonym zespołem. Jeszcze do 80 minuty przegrywaliśmy 2:0 mimo, że to ,,zero-dziewiątka" dominowała na boisku.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego było wiadomo, że przed Górnikiem 09 bardzo ciężki pojedynek, Ogrodnik ma może i mało punktów, ale grał już z całą czołówką, grał jak równy z równywm i przegrywał pechowo i minimalnie.
Sam zespół Ogrodnika Cielmice składa się z rosłych i doświadczoncych zawodników w tym kilku ligowców na czele z Mariuszem Masternakiem byłym ekstraklasowcem. Na boisku gospodarze grali mądrze, konsekwentnie i solidnie, bardzo chcieli wygrać na co ciężko pracowali twardo walcząc.

Pierwsze 15 minut to bardzo ospała gra Górnika 09 co wykorzystali gospodarze i po wrzutce w pole karne i słabej postawie obrońców od 6 minuty Ogrodnik prowadził 1:0.
Jednak czym bliżej było końca pierwszej połowy tym przewagę zyskiwała Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" jednak brakował wykończenia i strzałów na bramkę gospodarzy, zwłaszcza tych celnych.

Druga połowa to bardzo dobra gra piłkarzy z Grodu Mysława, Kocina dominowała i zepchnęła gospodarzy do obrony. Podopieczni trenera Huberta Wilka z zawziętością atakowali, ale niepotrafili pokonać dobrze grających obrońców Ogrodnika, którzy skutecznie utrudniali grę.
Co gorsza w 75 minucie zespół z Tychów przeprowadził kontrę i podwyższył prowadzenie na 2:0...
Nie jeden zespół spuścił by głowy a zawodnicy Górnika 09 pokazali charakter i jeszcze mocniej ruszyli do przodu i w 80 minucie za sprawą Krzysztofa Gondzika udało się złapać kontakt. Gonzo wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym. Mysłowiczanie ciągle atakowali a piłka nie wpadała do siatki gospodarzy...
Na całe szczęście do wyrównania w 86 minucie doprowadził Marcin Jaszczuk a Kocinie było mało i walczyła o zwycięstwo stwarzając sobie kolejne okazje jednak ostatecznie spotkania nie udało się wygrać.

Z jednej strony trzeba się cieszyć bo po ciężkim meczu w którym przegrywaliśmy 2:0 udało się doprowadzić do wyrównania. Z drugiej strony czuć niedosyt bo byliśmy zespołem lepszym stworzyliśmy kilkanaście dobrych okazji do zdobycia gola, niestety zawiodło wykończenie nad którym trener wraz z zespołem będzie przez najbliższy tydzień pracował.

Szanujemy remis i wywalczony punkt a jeszcze nie jeden zespół straci punkty z Ogrodnikiem Cielmice.

I cieszymy się z 35 ligowego meczu bez porażki!