Co dalej z Kociną?

Jedni powiedzą skoro spłaciliśmy w pełni dług i go nie ma to teraz awans, powrót do IV ligi. Tak raczej nie będzie... Dlaczego? Wpierw trzeba wszystko uporządkować, poprawić infrastrukturę, po prostu ustabilizować klub. Może za dwa lata powrócimy do IV ligi? Czas pokaże, My natomiast w obecnej chwili spojrzyjmy ,,w oczy" teraźniejszości.Walczymy o budynek, trybunę i samo boisko...

Niegdyś cały teren, na którym od zawsze gra i funkcjonuje Górnik 09 Mysłowice, należał do ,,KWK Mysłowice", a zarządzał tym terenem klub przy pomocy kopalni, parę lat temu cały teren Katowicki Holding Węglowy - właściciel, przekazał teren miastu, a te oddało go we władanie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W wyniku, czego, klub musi płacić za wynajem trybun, boiska, i budynku, dodatkowo musimy opłacać, wodę, ścieki, śmieci, prąd czy zakupić węgiel do ogrzania wody i budynku.
W związku, z czym klub chciałby wydzierżawić cały teren od MOSiR-u, ten jednak może zrobić to góra na trzy lata. W konsekwencji zarząd klubu kilkukrotnie spotkał się z przedstawicielami MOSiR-u, miasta i z samym Prezydentem Mysłowic - Panem Edwardem Lasokiem.
Klub wystąpił z prośbą o wydzierżawienie budynku, na co najmniej 25 lat, obiecano Nam, że tak będzie, jak twierdzi Miasto sama ustawa leży na biurku Prezydenta i czeka na podpisanie.

Cała sprawa jest dość skomplikowana, gdyż Miasto przy pomocy notariuszy i prawników musi nadać możliwość Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji wydzierżawienia obiektów przy Gwarków 13 na 25 lat, i gdy już MOSiR będzie miał taką możliwość wówczas całość będzie wydzierżawiona Górnikowi 09 Mysłowice.

Wtedy klub będzie w stanie wynająć budynek, a jest kilku chętnych inwestorów. Jak miałoby to wyglądać? Dla klubu byłby przeznaczony cały parter oraz teren poniżej poziomu zera, natomiast dla inwestora zostałaby przeznaczona cała powierzchnia powyżej parteru, tj. całe piętro oraz możliwość ,,podniesienia" budynku o jedną kondygnację. I tutaj są dwie opcje, pierwsza inwestor przeprowadzi generalny remont całego budynku, tak, aby obiekt był jak najbardziej nowoczesny i funkcjonalny - w zamian nie będzie płacić za wynajem.
Druga opcja, inwestor będzie płacić za wynajem, klub natomiast z uzbieranych pieniędzy będzie po części odkładał, po części dawał na pierwszą drużynę oraz pomału remontował budynek.
Cieszy na pewno fakt, że jeżeli klub otrzyma teren to nie będziemy musieli płacić za wynajem, co jest dla klubu dużym odciążeniem finansowym.


Będzie modernizacja stadionu?

Można rzec, że będzie mini modernizacja stadionu a raczej zmiany kosmetyczne i generalne porządki. Dokładniej, wszystkie drzewa, krzaki, zarośla na terenie stadionu oraz za płotem zostaną w pełni wycięte. Ponad to niektóre krzesełka zostaną wymienione na trybunie głównej oraz pojawią się znaki, podział na sektory, oznaczenie wyjść ewakuacyjnych, tablice informacyjne itp...

Renowację na pewno przejdzie płyta główna.

Jest natomiast szansa na modernizację starej-betonowej trybuny, naprzeciw głównej. Trybuna miałby zostać doprowadzona do stanu używalności.
Wpierw zostałyby, wykoszone wszystkie chaszcze wraz z korzeniami, następnie częściowo zostałyby ułożone nowe płyty, częściowo wykonana nowa powierzchnia a częściowo załatane wszelkie dziury i pęknięcia, następnie wszystko miałoby być wyrównane oraz nałożona warstwa specjalnej farby uprzednio jednak trybuna pozostałaby podzielona na sektory, w związku z czym mielibyśmy ,,kombinację: sektor-sektor-schody itd...
W barwach wyglądało by to następująco: biały-niebieski-żółty (analogicznie do powyższego ułożenia) itd...

Miałby również zostać pomalowany - motywami Górnika 09, tunel, którym piłkarze przemieszczają się z boiska do szatni.
Co z tego wyniknie czas pokaże. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.


Co z drużyną?

Ma nastąpić zmiana na stanowisku trenera drużyny. Nowy szkoleniowiec już jest, jednak nazwisko podamy w najbliższym czasie. Pierwszy trening drużyny odbędzie się 15 lipca o godzinie 18.00 na stadionie Górnika 09 w Mysłowickim Parku Zamkowym. Wszystkich zainteresowanych występami w drużynie Górnika 09 serdecznie zapraszamy.

Z informacji, jakie udało Nam się pozyskać w drużynie zostało najprawdopodobniej zaledwie pięciu zawodników... Nowy szkoleniowiec postanowił w środę 10 lipca przeprowadzić selekcję zawodników, których , potencjalnie chciałby widzieć w tej drużynie oraz tych który zgłosili swój akces do gry w Górniku 09.

Mamy natomiast nowy sprzęt dla zawodników. Dotarły do klubu, nowe piłki, dresy, koszulki, torby, przyrządy do treningu, a w zbliżającym się tygodniu do klubu zawitają nowe stroje meczowe oraz przy ,,dobrych wiatrach'' zawodnicy dostaną nowe stroje treningowe.


Główny sponsor się wycofuje?

Katowicki Holding Węglowy jest głównym sponsorem Górnika 09 Mysłowice. Obecnie dostajemy zaledwie 3 000 zł miesięcznie, nową umowę podpisano w marcu tego roku a wygasła ona 30 czerwca...

Aktualnie trwają negocjacje warunków nowej umowy, miejmy nadzieję, że KHW S.A. będzie miesięcznie przekazywał klubowi więcej a każdym bądź razie, że będzie dawał chociaż te 3 000 zł miesięcznie.

Warto dodać fakt, że w sezonie 2009/10 gdy mieliśmy robić awans do III ligi, Katowicki Holding Węglowy przekazywał Górnikowi 09 Mysłowice miesięcznie ponad 30 000 zł, a wszystko szło na pierwszą drużynę!

Oczywiście klub posiada także jeszcze innych sponsorów, jednak póki co nie możemy ujawnić ich nazwy.


Dominik DoMeL Żymła