Czasem trzeba upaść na dno by odbić się od niego dużo dużo wyżej!
Czy banicja Górnika 09 w A-klasie potrwa tylko sezon?!


Na Kocinę spadła fala krytyki po spadku do A-klasy i trudno się temu dziwić.
Jednak po upadku na dno jest szansa się wybić dużo dużo wyżej i to Górnik 09 Mysłowice chce zrobić w tym sezonie! Czy w najbliższych miesiącach zobaczymy ,,odrodzenie" Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" nie tylko sportowe?


Budynek klubowy Górnika 09 Mysłowice jakby zatrzymał się w głębokim PRL-u... Jednak pomału dociera do niego XXI wiek.
Dach po kapitalnym remoncie, generalny remont przeszła także instalacja elektryczna, wodna, kanalizacyjna i grzewcza.
Częściowo zostały także wymienione okna. Zakończono remont szatni pierwszego zespołu Górnika 09, pokoju sędziowskiego oraz toalet, w obecnej chwili trwa remont pomieszczeń biurowych, gospodarczych i socjalnych, zaraz po nich remont przejdą pozostałe szatnie oraz korytarz (uspokajamy, materiały do remontu są zakupione i czekają na swoją kolej w klubie).

W klubie pracuje dwóch gospodarzy z ramienia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jeden od rana do po południa zajmuje się tylko i wyłącznie murawą a drugi po południami zajmuje się resztą - tym aby obiekt dobrze funkcjonował i należycie się prezentował.

Trzeba także zaznaczyć, że mamy wybitnego specjalistę od murawy który wcześniej min. pracował przy murawie na Stadionie Śląskim!
Murawa co dziennie jest pieczołowicie pielęgnowana, nawadniana, są odpowiednie urządzenia, nawozy, płyta główna została wyrówana a dziury załatane, wysypana została także trawa regeneracyjna. Od kilku tygodni nikt z płyty głównej nie korzysta a do końca sierpnia wszystkie grupy młodzieżowe oraz seniorzy trenować będą na obiektach Lechii 06 Mysłowice tak aby murawa odpoczęła oraz została doprowadzona do stanu używalności. Dopiero na tydzień przed inaguracją rozgrywek na płytę wejdzie tylko i wyłącznie zespół seniorów.
Niestety jak już wielokrotnie pisaliśmy dopóki nie będziemy mieli boiska treningowego płyta główna nie wytrzyma całej rundy w dobrym stanie...
Dodatkowo klub ma swojego gospodarza, którzy dba o stroje, sprzęt sportowy itp...
Trwają także porządki przy ogrodzeniu i na starej trybunie gdzie wycinane są drzewa i krzaki.

Na stadionie oraz w budynku klubowym zosaną wykonane także inne prace o czym niebawem poinformujemy oraz pokażemy zdjęcia dotychczasowych efektów prac ekip remotowych.

Spore zmiany czekają także Kocinę organizacyjne o czym będą mogli się Państwo przekonać już podczas pierwszego meczu - w obecnej chwili jest zbyt wcześnie by pisać o szczegółach.
Podziękowano także kilku członkom zarządu oraz współpracownikom, którzy nie wywiązywali się ze swoich obowiązków, trwają także negocjacje z nowymi partnerami i sponsorami o czym będziemy informować na bieżąco.

A sportowo? Zawodnicy chcą naprawić to czego nie udało się wykonać.
Zarówno piłkarze, sztab zespołu jak i zarząd wraz z kibicami marzą o szybkim powrocie do Ligi Okręgowej. Marzenie jak najbardziej... REALNE!

Dominik DoMeL Żymła