Czas na byłego wicemistrza Polski!
Czy i tym razem Górnik 09 okaże się lepszy od rywala?


W najbliższą sobotę Górnik 09 Mysłowice zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z zespołem 1.FC Katowice, które aktualnie plasuje się na siódmym miejscu i do Kociny traci, aż 16 pkt!

Mało kto wie, iż założony w 1905 roku 1.FC Katowice (klub reaktywowany w 2007 roku a rozwiązany 62 lata wcześniej w 1945 roku) zdobył min. w 1927 roku wicemistrzostwo Polski! A w barwach tegoż klubu występował min. słynny Ernest Wilimowski.

Jednak aktualna rzeczywistość dla przedwojennego wicemistrza kraju jest bardzo brutalna, w obecnym sezonie w klasie A w podokręgu Katowice piłkarze ,,eFCe" są dopiero na siódmy miejscu a do tej pory uzbierali 14 punktów, wygrali cztery razy, dwa razy zremisowali a także czterokrotnie schodzi z boiska pokonani. Bilans bramkowy to 15 goli zdobytych a 19 straconych.
Przez większość rundy piłkarze 1.FC grali dobrze i byli blisko czołówki, niestety trzy ostatnie spotkania to fatalna gra, trzy kolejki temu sensacyjnie zremisowali 1:1 z Hetmanem 22 Katowice, który zamyka ligową tabelę, tydzień później przegrali w derbach Katowic z KP 2:4 a w minionej kolejce musieli uznać wyższość rezerw Siemianowiczanki i przegrali 3:1.
Warto dodać, że Katowiczanie swój mecz grali w niedzielę a więc mają dzień mniej na odpoczynek.
Możemy także przypuszczać, że gospodarze sobotniego meczu skupią się głównie na defensywie murując dostęp do własnej bramki, ale Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" pokazała, że stać ją na wiele i bez powodu Kocina nie wygrała wszystkich meczy w lidze w tym z największymi rywalami w walce o awans a zdobyła przy tym imponującą ilość 54 bramek!

Po reaktywacji klubu z stolicy województwa Śląskiego na boisku nie spotkali się piłkarze Górnika 09 Mysłowice z 1.FC Katowice, jedynie rezerwy Kociny grały w sezonie 2009/10 w Katowickiej A klasie i rywalizowały z zespołem eFCe, wówczas jesienią lepsi byli Katowiczanie którzy wygrali, aż 6:1 a wiosną wygrali rezerwiści Górnika 09 3:1.


1.FC Katowice-Górnik 09 Mysłowice
29.10.16r. godz. 14:30
boisko UKS-u Szopienice
Katowice, ul. 11 Listopada 13
ZAPRASZAMY!!!Dominik Żymła