Czas na WALKĘ o MISTRZOSTWO Mysłowic!

Unia Kosztowy - Górnik 09 Mysłowice
10.08.13r. godz.17.00Już w sobotę 10 sierpnia o godz.17.00 na Stadionie Unii w Kosztowach przy ul. Paderewskiego 4 zostaną rozegrane Derby Miasta Mysłowice oraz mecz inaugurujący sezon 2013/14 w Lidze Okręgowej.


Na samym początku, tuż przed rozpoczęciem spotkania, dojdzie do wielkiej uroczystości dla Kosztowian, bowiem zostanie oficjalnie otwarty nowy budynek klubowy, otwarcia dokona między innymi Prezydent Miasta Mysłowice - Edward Lasok, który miejmy nadzieję zostanie na całym spotkaniu i zrozumie, że warto pomóc i dofinansować Mysłowickie drużyny piłkarskie.

Co do samego meczu w pewnym sensie jest to wielka niewiadoma jednak jest to także gra o wielką stawkę, gra o ,,Koronę” Mistrza Mysłowic.

Jak wiadomo Unia Kosztowy jest aktualnym Mistrzem Mysłowic, a nie jak myśli większość osób III-cio Ligowy Górnik Wesoła. Dlaczego? To proste. O Mistrzostwie Miasta decydują mecze oficjalne, w Naszym przypadku mecze ligowe oraz Pucharu Polski. Wesoła wpierw odebrała Kocinie tytuł a następnie straciła go w ostatnim oficjalnym pojedynku z Unią Kosztowy, który miał miejsce 20 września 2011 roku w ramach Pucharu Polski Unia Kosztowy wygrała po dogrywce z Górnikiem Wesoła 3:2. Dlatego właśnie klub z Kosztów jest aktualnym Mistrzem Mysłowic.

Kocina natomiast jest trzecia. Gdyby jednak wygrali piłkarze z Grodu Mysława to Kocina byłaby Mistrzem Mysłowic a Górnik Wesoła byłby… ostatni! A więc jest, o co grać!

Dodajmy, iż ostatni raz oficjalne starcie dokładniej ligowe - ekipy Kociny i Unii miało miejsce w sezonie 2005/2006 w Katowickiej A-klasie. Jesienią 2005 roku w Kosztowach padł bezbramkowy remis natomiast wiosną przy Gwarków 13 lepsza okazała się Kocina wygrywając po zaciętym pojedynku 2-1.

Jak powszechnie wiadomo obydwa klubu i kibice lubią się, współpracują i sobie pomagają tak, więc śmiało można powiedzieć, że będzie to mecz przyjaźni!

Czy będzie tak na boisku? Ciężko powiedzieć, jedno jest jednak pewne, że od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitra będzie to mecz walki, ambicji i wszyscy piłkarzy zostawią wszystko to, co najlepsze i swoje zdrowie na boisku!

Ludowy Klub Sportowy Unia Kosztowy jest zespołem bardzo ciekawym, solidnym i mocnym. Za cel w tym sezonie stawiają sobie podium! I mają realne szanse, aby to osiągnąć, w zeszłym sezonie byli blisko jednak odpuścili. Dlaczego? Może to zasługa mądrej polityki klubowej, bowiem może klub, który ma kompleks boisk, nowy budynek klubowy silną drużynę, wpierw chce jeszcze dokończyć stadion w postaci budowy nowej trybuny nim awansują do IV ligi? Czas pokaże, ale póki, co wszystko na to wskazuje.
Unia przygotowania rozpoczęła dość wcześnie i przeszła je solidnie, klub opuściło trzech zawodników (wszyscy Górnik 09) a przyszło dwóch. Solidna praca, mocni sparing partnerzy, zgrany zespół, drużyna mająca własny styl. Unia zapewne i w derbowym pojedynku i w całym sezonie będzie bardzo mocnym zespołem. Kto wie, może awansują?

Jeśli chodzi o Kocinę każdy wie jak jest… Wielu młodych, niedoświadczonych chłopaków, którzy pierwszy raz w życiu grają w seniorach, paru piłkarzy z ekipy ,,spadkowej” zostało. Jednak Kocina w sparingach i na treningach jest bardzo ambitna, zawodnicy grają i trenują z wielką pasją i z zaangażowaniem i na pewno tak zagrają w derbowym pojedynku a dadzą z siebie wszystko tym bardziej, że większość z Nich to rodowici Mysłowiczanie a przecież będzie to mecz o prymat w mieście!

Zachęcamy wszystkich kibiców do wybrania się na to spotkanie, w piękną słoneczną pogodę, w sobotnie popołudnie można wybrać się na Derbowe Spotkanie, które będzie bezpiecznie bo będzie to przecież mecz przyjaźni i do tego będzie można zobaczyć dobry, szybki mecz, gdzie każdy gra ambitnie i z zaangażowanie do końca do ,,ostatniej kropli krwi”

Mecz jest dość atrakcyjny, wielu kibiców zapowiedziało swoje przybycie, ale także środowisko medialny w szerokim gronie zapowiedziało przybycie na spotkanie, min. Telewizja Mysłowice przeprowadzi relacje z tego spotkania.

Dominik DoMeL Żymła