Czas przygotowań...
Przed zawodnikami Górnika 09 czas ciężkiej pracy...


W poniedziałek 13 lipca zawodnicy Górnika 09 Mysłowice rozpoczną pod wodzą nowego szkoleniowca - Jerzego Wijasa przygotowania do nowego sezonu. W trakcie przygotowań zostanie sprawdzonych kilku zawodników, będzie także kilka wzmocnień oraz zostanie rozegranych 6-7 sparingów.

Trener Jerzy Wijas zaprosił do treningów kilku zawodników oraz młodzieżowców i juniorów, wśród nich jest kilku zawodników, ktrzy będą wzmocnieniem zespołu, ale każdy zawodnik z osobna jest wystarczająco wartościowy. Min. wśród zaproszonych zawodników jest powracający do piłki nożnej po poważnej kontuzji syn trenera - Łukasz, który przez kilka sezonów na wysokim poziomie występował w I-szo ligowym GKS-ie Katowice.

Testowanym oraz obecnym zawodnikom trener będzie bacznie się przyglądał na treningach oraz w grach kontrolnych.
Trener Jerzy Wijas musi szybko lecz dokładnie zrobić odpowiednią weryfikację i podjąć personalne decyzje tak aby ,nowy" zespół mógł się zgrywać i grać pod kątem filozofii nowego szkoleniowca.


Rozegramy także sześć gier kontrolnych i jeżeli na dzień 29 lipca znajdziemy sparing partnera to łącznie zagramy siedem sparingów.


Plan sparingów:

1. 16.07 - Orzeł Dąbie (A-klasa - z szansami na awans)
2. 18.07 - MGHKS Bolesław Bukowno (Liga okręgowa - faworyt do awansu)
3. 22.07 - UKS Szopienice (A-klasa)
4. 25.07 - Przemsza Klucze (Liga okręgowa - z szansami na awans)
5. 29.07 - WAKAT
6. 01.08 - Tęcza Błędów (Liga okręgowa - faworyt do awansu)
7. 05.08 - Górnik Wesoła (IV liga - spadkowicz z III ligi)

Jak widać na powyższym planie gier kontrolnych są to wymagające zespoły z kadrą na poziomie wyższym niż klasa rozgrywkowa, bo te zespoły albą biły i bić się będą po znacznych wzmocnieniach o awans albo są soldinym zespołem, no może poza Górikiem Wesoła który jest na przeciwległym biegunie jednak ten mecz to będą Wielkie Derby Mysłowic, zwycięstwo w tym spotkaniu będzie ważniejsze niż w ligowym, więc mecz o coś, prestiżowy i ważny dla wszystkich - jako próba generalna przed sezonem który najprawdopodobniej wystartuje 8 sierpnia będzie dobrym pokazem możliwości zespołu oraz pokaże na co będzie stać Mysłowicką ,,zero-dziewiątkę" w nadchodzących rozgrywkach.
Trener Jurek Wijas specjalnie dobrał tak sparing partnerów, aby były one jak najbardziej wartościowe i jak najwięcej dały i przygotowały ekipę Kociny do rozgrywek ligowych.

Jeżeli jest jakiś zespół który chciałby rozegrać sparing z Górnikiem 09 Mysłowice 29 lipca prosimy serdecznie o kontakt pod numerem telefonu: 666-059-667.

Ponad to informujemy, iż wszystkie sparingi zostaną rozegrane w Mysłowicach na obiektach Lechii 06 Mysłowice na Promenadzie, gdyż murawa na stadionie Górnika 09 Mysłowice będzie przechodziła renowację.

Wszystkich zawodników zainteresowanych grą w Górniku 09 Mysłowice zapraszamy na treningi oraz prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 666-059-667.

Dominik DoMeL Żymła