Czas wygrać!W sobotę 26.04.14r. piłkarze Górnika 09 Mysłowice rozegrają kolejne ligowe spotkanie, tym razem udadzą się do Dąbrowy Górniczej na mecz z Unią Strzemieszyce.

W rundzie jesiennej piłkarze z Strzemieszyc grali bardzo słabo. Zdobyli zaledwie 8 pkt, raz wygrali a pięciokrotnie remisowali. Zimą klub postanowił zrobić wszystko, aby utrzymać drużynę seniorów w lidze okręgowej. Intensywne przygotowania oraz wzmocnienia dały efekt. Wiosną można było zdobyć 15 pkt a Unia zdobyła 10 - w tym wygrała min. z Unią Kosztowy i Wawelem Wirek. Drużyna gra ciekawie, ale przede wszystkim bardzo ambitnie i walecznie.

Wiosną piłkarze Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki” grają może i ładnie dla oka, może walecznie i się starają ale mają problem pod bramką przeciwnika – z wykończeniem a pod własną bramką jak zrobią błąd to zazwyczaj tracą bramkę (przykład w meczu z Strażakiem Mierzęcice gdzie Górnik 09 powinien prowadzić co najmniej 5-0 a przegrał 1-2). Co przekłada się niestety na wyniki...

Mamy nadzieję, że Kocina w sobotę się przełamie, w końcu zagra na każdej ,,płaszczyźnie” dobre spotkanie i wygra.

Przypomnijmy, że jesienią w starciu tych ekip lepsza okazała się drużyna Górnika 09 zwyciężając 1-0 po bramce Wojtka Kowalskiego.
Dominik DoMeL Żymła