Do Rudy Śląskiej po Mistrzostwo!
Piłkarze Górnika 09 całkowicie zdominowali rozgrywki ligowe!


Górnik 09 Mysłowice już jest pewny awansu do Ligi Okręgowej. W niedzielę podopieczni trenera Huberta Wilka udadzą się do Rudy Śląskiej na mecz z rezerwami Uranii, jeśli Kocina wygra to będzie pewna Mistrzostwa ligi!!!

Za nami koniec emocji jeśli chodzi o awans, do Kociny jako zespołu już pewnego awansu dołączył UKS Szopienice, który jeszcze ma teoretyczne szanse na mistrzostwo ligi. Jednak gdy Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" wygra w niedzielę z rezerwami Uranii także tutaj będzie wszystko jasne. Obecnie Górnik 09 ma 9 punktów przewagi nad drugim UKS-em, jeżeli oba zespoły wygrają swoje spotkania w najbliższej kolejce to różnica punktowa się nie zmieni, zostaną wprawdzie trzy kolejki do końca, ale w bezpośrednich starciach górą jest Górnik 09, który wygrał oraz zremisował z Katowiczanami.

Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" jest w bardzo dobrej formie a po ostatnim wysokim zwycięstwie nad dotychczas trzecim w tabeli Strażakiem 8:1 zawodnicy tylko zwiększyli swój apetyt na kolejne bramki.
Naszym rywalem będzie dziewiąta w tabeli ligowej Urania II Ruda Śląska. Rudzcy rezerwiści do tej pory wygrali 7 spotkań, zremisowali 3 oraz przegrali 12, zdobywając przy tym 47 bramek a tracąc 12.
Urania II ma 24 punkty a oba zespoły dzieli przepaść! Górnik 09, ma na swoim koncie 40 punktów więcej oraz aż 65 bramek zdobytych więcej!
Jesienią przy Gwarków 13 lepszy oczywiście był Górnik 09, który wygrał 6:1.

Pierwszy zespół Uranii gra w sobotę z Piastem Bieruń Nowy więc kilku zawodników z pierwszego zespołu możemy zobaczyć na niedzielnym meczu z Kociną, niezmienia to jednak faktu, że nawet jak Urania grała by całym pierwszym zespołem to Górnik 09 byłby faworytem w tym spotkaniu.


Urania II-Górnik 09
28.05.2017 (niedziela) godz. 11:00
Ruda Śląska, 41-707
ul. Świętochłowicka 12Dominik Żymła