Dzieciaki na obozie!
Młodzi zawodnicy udali się na obóz z wielką radością!


Dzieci na co dzień trenujące w Górniku 09 Mysłowice udały się na 10 dniowy obóz szkoleniowy do Gliczarowa Górnego.

Dzieciaki trenujące pod okiem trener Pauli Wachulec wraz z kadrą trenerską udały się na 10 dniowy obóz szkoleniowy w pięknym górskim klimacie do Gliczarowa Górnego - położonego pomiędzy Poroninem a Bukowiną Tatrzańską.

Obóz ma nie tylko poprawić umiejętności czysto piłkarskie młodych zawodników lecz także ogólnie sprawność fizyczną a to wszystko odbywa się w miłej, przyjaznej i radosnej atmosferze, dzięki czemu dzieciaki lepiej się czują w swoim towarzystwie, chętniej trenują i co ważne lepiej rozumieją na boisku.

Dlatego prócz treningów typowo piłkarskich które odbywają się kilka razy do dnia są także zajęcia z innych dyscyplin sportowych oraz bieganie czy zajęcia ogólno sportowe.

Dzień zaczyna się od porannego rozruchu czyli kilkuminutowych ćwiczeń ,,na pobudkę".
Między zajęciami sportowymi jest także przewidziany czas na integrację i rozrywkę, min. zwiedzanie, wspólne oglądanie filmów, zabawy itp.

Obóz sfinansowany jest z funduszy przekazanych przez rodziców dzieci a także miasto przeznaczyło 7 tyś. zł na obóz w ramach akcji ,,Przeciwdziałanie narkomanii i alkoholizmowi".

Liczymy, że obóz zdecydowanie poprawi sprawność fizyczną oraz umiejętności piłkarskie młodych zawodników Górnika 09 Mysłowice, którzy w przyszłości mają zasilić pierwszy zespół Kociny.

Dominik DoMeL Żymła