Fantastyczny początek sezonu!
Mysłowiczanie są DUMNI z drużyny Górnika 09!


Piłkarze Górnika 09 Mysłowice bardzo dobrze zaczeli nowy sezon! Kocina jako jeden z nielicznych zespołów jeszcze nie przegrała, mamy najmniej straconych bramek no i nie wiele dzieli Nas od ,,fotela" lidera!

Za zespołami występującymi w Lidze Okręgowej I grupie Katowickiej już 5 kolejek, po których śmiało możemy stwierdzić, że Górnik 09 wręcz fanastycznie rozpoczął sezon!

Pierw dwa remisy, następnie trzy wygrane spotkania! Bilans bramkowy to 13 goli zdobytych, co pod tym względem daje Nam 4 lokatę (1. Urania - 20 bramek, 2. Pogoń Imielin/AKS Mikołów - 16 bramek, 3. Podlesianka Katowice - 15 bramek) oraz zaledwie 4 gole stracone (w tym jeden z rzutu karnego) a Kocina jest zespołem, który stracił najmniej bramek!

Do lidera czyli, Pogoni Imielin ,,zero-dziewiątka" traci zaledwie dwa punkty! I tutaj szkoda tych dwóch pierwszych remisów, bo jakby je zespół wygrał wówczas bylibyśmy liderem. Jednak nie ma teraz co gdybać, patrzymy się w teraźniejszość oraz przyszłość. A mamy mocny i dobry zespół, szeroka kadra w tym zawodnicy którzy na stałe walczą o kadrę meczową, pierwszy skład, przez co forma idzie w górę bo każdy chce grać i ze względu na sporą liczbę zawodników musi dużo mocniej pracować na treningach. No i dobra atmosfera w zespole. Co także cieszy to także gra, jest dobry poziom i nie gramy tych samych schematów a drużyna jest można powiedzieć nieprzewidywalna.

Dzisiaj kibice z dumą mogą chwalić się wynikami Górnika 09 Mysłowice!
I tutaj można zrobić porwónanie z reprezentacją Polski gdzie z zespołu, który był drużyną do bicia i zdobywania punktów, Kocina stała się mocnym zespołem z czołówki ligi, do którego każdy przeciwnik podchodzi z respektem i teraz to przeciwnik boi się spotkania z Górnikiem 09 i patrzy na skład w jakim wystąpi zespół a Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" może grać swoje a nie tak jak pozwala przeciwnik.

I tutaj kolejna ważna kwestia. Nie mamy zespołu naszpikowanego ,,gwiazdami" i najemnikami, którzy wyciągają tylko pieniądze z klubu. Kadrę Górnika 09 stanowią w zdecydowanej większości Mysłowiczanie i wychowankowie klubu, przez co widać z jaką pasją i zaangażowaniem trenują a w spotkaniach zostawiają wiele zdrowia i serca na boisku. A tam gdzie są gwiazdy i najemnicy jak się skończą fundusze to najczęściej rozpada się zespół i zaczyna się ,,jazda" w dół tabeli...

Jednak podchodźmy do tego z chłodną głową bo może i pewnie w końcu przytrafi się słabszy mecz a do końca rundy czy sezonu jeszcze wiele czasu i spotkań a różnie może być zwłaszcza jak się przytrafią kontuzje czy pauzy za żółte kartki. Jeśli jednak to Nas ominie to o grę i wyniki możemy być spokojni.

Mamy zespół, który przez ostatnie 31 spotkań ligowych jest nie pokonany!
Piłkarze z Grodu Mysława w tym czasie wygrali 28 krotnie i zremisowali 3 spotkania zdobywając przy tym, aż 155 goli a tracąc zaledwie 30.
Mamy zespół, który gra dobrą, odważną piłkę stawrzając wiele groźnych okazji do zdobycia gola. Mamy drużynę, która tworzy kolektyw nie tylko na boisku czy w szatni, ale także poza klubem w normalnym życiu.
Mamy zespół gdzie każdy chce przychodzić z zawodników na treningi a z kibiców na spotkania.
Jesteśmy z tego powodu DUMNI i dziękujemy zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu za tą ciężką pracę wykonywaną do tej pory i prosimy o jeszcze!

Niech forma zespołu rośnie a marsz w górę ligowej tabeli niech trwa!
Te pierwszych 5 spotkań pokazło też, że naprawdę mamy mocny zespół a nie jak wielu zarzucało, że skończyła się A-klasa i teraz będą porażki...
Dla porównania UKS Szopienice w 5 pierwszych spotkaniach zdobył zaledwie 1 punkt i jest na ostatnim miejscu w tabeli. Bilans bramkowy to 4 gole zdobyte i aż 12 straconych...


BRAWO KOCINA!!!

Dominik Żymła