Festiwal nieskuteczności...Górnik 09 Mysłowice - UKS Szopienice
3 - 2
( 1-1 )
W kolejnym meczu kontrolnym trener Wijas sprawdził wielu zawodników, chwilami było zamieszanie i chaos, ale Kocina miała pomysł na grę, chciała, walczyła i najgorzej to nie wychodziło.

Z kadry z minionego sezonu brakuje tylko kontuzjowanych: Bojana Bruzia, Marcina Jaszczuka oraz Radosława Błaszczyka.
Ponad to karierę zakończył Damian Humski a na urlopach jeszcze jest Mateusz Augustyn oraz Bartosz Siłkin.

Z zespołem z przyczyn osobistych pożegnał się także Marek Kurtok który wyjechał do Francji, jednak po powrocie do kraju ponownie będzie występował w barwach Kociny.

Dodatkowo do treningów w Mysłowickiej ,,zero-dziewiątce" wrócili: Kamil Dylewski, Arkadiusz Żemlok oraz Arkadiusz Kępa.
Z zespołem trenuje także dwóch juniorów z Kociny oraz jest testowanych kilku zawodników - w tym są wzmocnienia.
Na dniach ze względu na okres urlopowy dołączą kolejni zawodnicy. A póki co frekwencja na treningach jest zadowalająca.

Samo spotkanie nie było powalającym widowiskiem, upał dawał się we znaki zawodnikom a twarda ziemia i wysuszona trawa na boisku Lechii 06 nie pomagała piłkarzom.
W zespole Górnika 09 widać było brak zgrania, chwilami zamieszanie i chaos, ale zawodnicy na boisku myśleli, chcieli i ostro pracowali stwarzając sobie mnóstwo okazji bramkowych w tym wiele tych których nie powinni marnować...

Niestety jeden z testowanych zawodnikow pokazał, że... gra w piłkę nożną ,,średnio" mu wychodzi...

W zespole był pomysł na ofensywną grę - nie zawsze to wychodziło ale zawodnicy się starali, mieliśmy przewagę i to cieszy.
Przed Górnikiem 09 jeszcze dwa sparingi z bardzo mocnym drużynami - z faworytami do awansu do IV ligi (Przemsza Klucze, Tęcza Błędów) oraz sparingi z Hetmanem 22 Katowice oraz w Wielkich Derbach Myslowic z Górnikiem Wesoła a więc zespół zdąży się lepiej poznać i zgrać, tym bardziej że te dwa mecze kontrolne były bardziej w formie testów kogo na co stać i na jakiej pozycji.

Wynik spotkania w 10 minucie otworzyl Karol Strzewiczek na co UKS Szopienice odpowiedział dopiero w 40 minucie spotkania po pięknnym strzale z dystansu w same okienko bramki Górnika 09.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy szybką akcję przeprowadziła Kocina i jeden z testowanych zawodników wyprowadził Mysłowicką ,,zero-dziewiątkę" na ponowne prowadzenie.
Wynik meczu w 60 minucie spotkania z rzutu karnego ustalił Arkadiusz Kępa.

Goście odpowiedzieli w 85 minucie spotkania po bramce z ewidentnego spalonego - sędzia mimo, że nie powinien bramkę uznał...

Kolejna gra kontrolna już w sobotę o 15:30 także na boisku Lechii 06 Mysłowice.

Dominik DoMeL Żymła