Górnicze Derby Ligi Okręgowej
Mysłowiczanie są faworytem Górniczych Derb


W sobotnie po południe w Katowicach zostaną rozegrane Górnicze Derby I grupy Katowickiej Ligi Okręgowej pomiędzy MK Górnik Katowice a Górnikiem 09 Mysłowice.

Najbliższy rywal Górnika 09 Mysłowice jest w nienajlepszej dyspozycji. Zespół MK Katowice uzbierał w siedmiu spotkaniach 6 pkt, dwukrotnie zwyciężając a, pięciokrotnie uznając wyższość rywala. Bilans bramkowy także fatalny, trzy gole zdobyte a, aż 16 straconych!

W minionej kolejce ,,Katowiccy Górnicy" przegrali z LKS Łąka 1-0.

W zespole MK Górnik Katowice, występują min. byli zawodnicy Kociny, tacy jak: Krzysztof Kijas czy ikona Górnika 09 - Grzegorz Kania.


W statystykach zespół Górnika 09 Mysłowice na tle swojego rywala prezentuje sie lepiej. Po 7 kolejkach Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" ma 10 oczek, dzięki trzem zwycięstwom oraz remisowi. Niestety trzy ostatnie spotkania Górnik 09 przegrywał... Bilans bramkowy lepszy, ale tylko w głównie ofensywie, gdyż piłkarze z Grodu Mysława zdobyli jak na razie 13 bramek a stracili 15. W ostatniej kolejce Górnik 09 przegrał z rezerwami GKS-u Tychy 6-2, jednak w Tyskich rezerwach wystąpiło, aż 6 zawodników na co dzień biegających po I-ligowych boiskach! Jednak warto i trzeba zaznaczyć, że podopieczni Stanisława Gawendy w tym spotkaniu zagrali bardzo dobre zawody, zwłaszcza w drugiej połowie.

Kocina w tabeli jest na 8 miejscu a gospodarze sobotniego spotkania są na 11 miejscu.

Tylko zwycięstwo! Kocina TYLKO ZWYCIĘSTWO!
MK Górnik Katowice - Górnik 09 Mysłowice
20.09.14r. (sobota) godz. 16.00
Katowice, ul.Boya-Żeleńskiego 98Dominik DoMeL Żymła