Górnik 09 Mysłowice-droga do finału
Kto wygra Puchar Polski?! K O C I N A !!!


Na drodze do finału Kocina musiała pokonać solidnych przeciwników i po bardzo pasjonujących starciach zwłaszcza w ćwierćfinale i półfinale Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" niespodziewanie zameldowała się w finale Pucharu Polski!

W pierwszej rundzie na Naszym stadionie Górnik 09 miał gościć zespół AKS-u Mikołów - ówczesnego lidera rozgrywek ligi okręgowej, nastroje były ,,mieszane" przed tym spotkaniem, Kocina parę dni wcześniej przegrała w derbach Mysłowic z Unią Kosztowy 5-1, mieliśmy zaledwie 1 punkt w tabeli ligowej.
Jednak Górnik 09 zagrał koncertowo i ku miłemu dla kibiców zaskoczeniu pokonał zespół z Mikołowa 3:0.

8 września w II rundzie na Gwarków 13 miały przyjechać rezerwy występującego w ekstraklasie Ruchu Chorzów, rezerwiści Chorzowskiej drużyny występują na co dzień w III lidze.
Podopieczni Jerzego Wijasa byli już na boisku, gotowi do walki bo bardzo chcieli udowodnić niedowiarkom, że potrafią dobrze i na poziomie grać w piłkę nożną i co istotne wygrywać, na trybunach wielu kibiców, zorganizowany doping jednak mecz się nie odbył bo... goście nie dojechali na mecz!
Decyzja mogła być jedna, Kocina wygrywa walkowerem 3:0 i awanusje do ćwierćfinału w którym trafiamy na... Kosztowską Unię!

Mysłowiccy kibice licznie zgromadzeni na stadionie w Kosztowach zobaczyli bardzo dobry pojedynek, zacięty, pełen walki, ambicji, oddania zawodników którzy zostawili na murawie wiele zdrowia i serca. Wiele pięknych akcji, spora wymiana ,,ciosów", wiele emocji. Ostatecznie wygrał 2:1 Górnik 09 mimo, że bramkę stracił już w... 2 minucie! Trzeba także dodać, że w 90 minucie Kocina nie wykorzystała rzutu karnego.
Nie dość, że niespodziewanie Górnik 09 awansował do półfinału Pucharu Polski to w dodatku odebraliśmy Unii Kosztowy tytuł Mistrza Mysłowic.

W półfinale przyszło Górnikowi 09 rywalizować z Pogonią Imielin. Dla gospodarzy tego pojedynku były to ,,wielie derby", mogą przegrać z każdym byleby nie z Górnikiem 09 Mysłowice.

Pogoń - mocny, solidny zespół. A ,,zero-dziewiątka" uznawana jako drużyna do ,,bicia"...

Jednak piłkarze Górnika 09 pokazali jak naprawdę potrafią grać w piłkę nożną a to jak grali w meczu z Imielinem było tym na co kibice czekali od dawna, grali jak z nut, ręce same składały się do oklasków!
Kocina prowadziła już 4-1 by ostatecznie wygrać 4-2 - w tym spotkaniu można było zobaczyć mądrą obronę i zespół, groźny zespół głodny bramek i zwycięstw. Po ostatnim gwizdku arbitra było już wiadome, że... Górnik 09 Mysłowice zagra w finale Pucharu Polski!!!

Dominik DoMeL Żymła