Kibice z radością patrzą na grę Górnika 09!

Górnik 09 Mysłowice-Stadion Śląski Chorzów
4 - 0
( 2-0 )

Mimo deszczowej i chłodnej jesiennej pogody piłkarze Górnika 09 Mysłowice rozgrzewali swoich kibiców ładną i dobrą grą oraz czterema trafieniami do siatki rywala. Kocina wygrała, zainkasowała kolejne trzy punkty i bezdyskusyjnie przewodzi w ligowej stawce pewnie zmierzając po awans!

Pogoda udowodniła, że mamy jesień jednak piłkarze Górnika 09 Mysłowice odpowiednio rozgrzewali swoich kibiców.

Podopieczni Huberta Wilka przyzwyczaili swoich kibiców, że szybko zdobywają gole tak stało się i tym razem, bowiem już w 3 minucie Kocinę na prowadzenie wyprowadził Adrian Bogdański.
Od kilku dni intensywnie padający deszcz sprawił, że boisko mimo dobrego drenażu pozostawiało wiele do życzenia a niska temperatura i mocno padający deszcz w pierwszej połowie sprawił, że mecz był rozgrywany w iście ,,angielskich" warunkach.

Piłkarze z Grodu Mysława mieli mecz pod kontrlą, ładnie grali piłką i przeważali a kibice zadowoleni z gry czekali na kolejne bramki a okazji do ich zdobycia było kilka, niestety udało się wykorzystać tylko tą z 25 minuty gdzie Marek Kurtok po potężnym uderzeniu z okolicy granicy pola karnego nie dał bramkarzowi najmniejszych szans na obronę.

W drugiej połowie mocno do przodu ruszyli zawodnicy Stadionu Śląskiego, młody zespół, ale bardzo ambitny, głodni gry zawodnicy dobrze przygotowani zarówno fizycznie jak i technicznie byli dla Kociny wymagającym rywalem, w drugiej połowie kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Łukasza Bogackiego, ale ten nie dał się pokonać natomiast zespół Górnika 09 jakby na kilka minut oddał inicjatywę gością z Chorzowa.
W 73 minucie sędzia podyktował rzut karny dla zespołu Stadionu Śląskiego, jednak rzut karny to jeszcze nie gol co zostało potwierdzone w tym spotkaniu, zawodnik Stadionu uderzył w poprzeczkę a Kocina wyprowadziła perfecyjną kontrę zakończoną golem autorstwa Krzysztofa Gondzika.
Był to jakby znak bo Kocina ruszyła do przodu intensywnie atakując, niestety zawodziła skuteczność i wciąż wynik był ,,tylko" 3:0 na korzyść Górnika 09.
W 89 minucie wynik meczu ustalił Marcin Golasz zdobywając czwartą bramkę dla Kociny.

Czym bliżej było końca meczu tym bardziej nerwy puszczały młodym zawodnikom z Chorzowa, którzy po prostu nie radzili sobie ze swoimi emocjami efektem czego jest kilka żółtych oraz czerwona kartka.
Drużyna Stadionu Śląskiego pokazała się z dobrej strony i dziwi tak niska pozycja w lidze.

Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" po raz kolejny udowodniła, że cierpliwa i spokojna gra się opłaca. Kolejne trzy punkt, kolejne zwycięstwo i ,,jedziemy" dalej!!!
A w następnej kolejce w niedzielę czeka Nas mega trudny wyjazd do Mikołowa na mecz z tamtejszym Strażakiem.

Po ośmiu kolejkach Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" ma komplet zwycięstw, 43 bramki zdobyte i nie oglądamy się za siebie i na rywali, lidera jest NASZ I JUŻ GO NIE ODDAMY!!!