Górnik 09 w FINALE PUCHARU POLSKI!!!
Kto tak pięknie gra? KOCINA!!!


Pogoń Imielin-Górnik 09 Mysłowice
2 - 4
( 2-4 )
Kocina zagrała kapitalnie, zawodnicy byli zdeterminowani, walczyli, nie odpuszczali, zagrali tak jak najlepiej potrafią! Efekt? Pogoń Imielin została pokonana 4-2 na własnym terenie! Dzięki temu Górnik 09 Mysłowice zagra w FINALE Pucharu Polski!

Górnik 09 Mysłowice rozegrał kapitalne zawody. Kocina W końcu odpaliła? OBY TAK!
Podopieczni Jerzego Wijasa zagrali bardzo dobrze, pokazali na co ich naprawdę stać a Pogoń Imielin przez większość czasu była tylko tłem! Kocina grała jak z nut, aż ręce same składały się do oklasków! Oby to był ten mecz, po którym zaczniemy tak grać i co ważne wygrywać w lidze!

Bradzo dobrze spotkanie rozpoczęli zawodnicy Górnika 09, w prawdzie dwie znakomite okazje zmarnowali, ale jak mówi powiedzenie ,,do trzech razy sztuka" za trzecim razem się udało i Karol Strzewiczek strzałem po ziemi w długi słupek w 6 minucie półfinałowego starcia otworzył wynik spotkania i wyprowadził Kocinę na prowadzenie.

Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" miała przewagę, Pogoń w zasadzie tylko się broniła, byliśmy lepsi pod każdym względem czego efektem była bramka Krzysztofa Gondzika z 22 minuty.

W 30 minucie, Pogoń zdobyła kontaktową bramkę, a autorem ładnego gola był eks snajper Kociny Robert Stojak.

Jednak w 38 minucie Kocina miejscowym odpowiedziała i podwyższyła prowadzenie, a Krzysztof Gondzik z zimną krwią wykorzystał błąd obrońców gospodarzy.

Czwartą bramkę Górnik 09 zdobył w 43 minucie, z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Kowalski a mocnym strzałem głową na bramkę kolejnego gola dla Górnika 09 zdobył Arkadiusz Kępa - po tym można powiedzieć nokautującym trafieniu, spora część kibiców Pogoni Imielin dla której mecz z Górnikiem 09 Mysłowice był Wielkimi Debami (Z każdym mogą jak twierdzą przegrać, nawet z gorolami byle nie z Kociną) opuściła stadion...

Jednak chwilę później było już 2:4 bo w 44 minucie rozluźnienie w szeregach obrony Górnika 09 ponownie wykorzystał Stojak.

Od razu po rozpoczęciu drugiej połowy półfinałowego pojedynku Pogoń Imielin rzuciła się do odrabiania strat, gospodarze atakowali jak szaleni jednak zawodnicy Kociny mądrze i pewnie się bronili do tego groźnie kontrując.
Z biegiem czasu Górnik 09 Mysłowice przejmował inicjatywę i zaczynał przeważać a końcówka bezapelacyjnie należała do piłkarzy z Grodu Mysława.

W drugiej połowie wkradło się sporo ciężkiej gry, gdyż jedni i drudzy nie odpuszczali, walczyli, nikt nie odstawiał nóg, było też wiele nieczystych zagrań ze strony zawodników Pogoni Imielin, która nie potrafiła sobie poradzić z faktem, że przegrywa takim wynikiem z Górnikiem 09.

Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i to Kocina po rozegraniu fantastycznych zawodów zasłużenie zwyciężyła i pokazała, że potrafi pięknie grać i wygrywać (oby też w lidze!) a dzięki temu awansowaliśmy do FINAŁU PUCHARU POLSKI!

Kiedy i gdzie zostanie rozegrany finał? Jeszcze nie wiadomo - jednak niezwłocznie po podjęciu odpowiednich decyzji przez podokręg Katowice Śląskiego Związku Piłki Nożnej poinforumujemy na łamach naszej strony.

A z kim zagramy?

Drugi półfinał zostanie rozegrany we wtorek 13 października a Wawel Wirek podejmować będzie w derbach Rudy Śląskiej Grunwald Ruda Śląska.

Niestety doszło także do sporej kompromitacji... Górnik 09 zagrał w strojach biało-czarnych na których widniał herb INNEGO klubu!!!
Kocina zagrała w strojach z herbem ŚTS-u Katowice a stroje dostaliśmy w ,,spadku" gdyż ŚTS likwidował rocznik juniorów a jeden z jego zawodników trafił na Kocinę.
To żałosne i śmieszne żeby klub z takimi tradycjami i ponad 100 letnią tradycją grał w strojach innego klubu MAJĄC SWOJE!!!

,,brawa" dla zarządu!...
Skład Górnika 09:
89. Łukasz BOGACKI
19. Arkadiusz KĘPA -43'
4. Michał MARKO
5. Kamil DYLEWSKI
13. Marek KURTOK (77' 18. Damian HUMSKI)
8. Mateusz BRYK
9. Wojciech KOWALSKI
11. Piotr ROTKO [Kapitan] 7. Adrian BOGDAŃSKI
16. Karol STRZEWICZEK -6' (89' 17. Kamil BACIA)
20. Krzysztof GONDZIK -22' -38 '-49'(92' 6. Łukasz MALINA)


Rezerwa:
22. Radosław BŁASZCZYK
15. Grzegorz WOJCIECHOWSKI


Poza kadrą:
Michał Kowalski, Jacek Ryczan-pauza za kartki w pucharze.
Marcin Jaszczuk, Arkadiusz Żemlok, Marcin Golasz, Łukasz Kasprzyk-kontuzje/problemy zdrowotne.


Trener: Jerzy WIJAS
Kierownik: Monika GAWOROWSKA


Skład Pogoni:
29. Sebastian FABER
20. Denis BELLA (77' 18. Mirosław TARABASZ)
15. Łukasz BUNDZYŁO [Kapitan]
2. Daniel CISOŃ (46' 94. Kamil CISOŃ)
6. Mateusz PACWA
5. Adrian WOJTASZAK
9. Sebastian RZEPA
19. Łukasz SAMEK (46' 17. Mateusz MOCH)
8. Grzegorz CUBER (46' 7. Przemysław NIEWIEDZIAŁ)
99. Michał ŁUCKI
11. Robert STOJAK -30' -44'Rezerwa:
1. Dawid Tworuszka


Trener: Grzegorz RAJMAN
II trener: Marcin POLARZ
Kierownik: Janusz SKWARA
Sędzia główny: Adrian MARKIEWICZ
Podokręg: KATOWICE

Dominik DoMeL Żymła