Górnik 09 zmiażdżył rywala!!!
Piłkarze Górnika 09 8-krotnie cieszyli się ze zdobycia gola


Kolejarz 24 Katowice-Górnik 09 Mysłowice
0 - 8
( 0-5 )
Kapitalnie na wyjeździe zagrali piłkarze Górnika 09 Mysłowice i dosłownie zmiażdżyli trzeci w ligowej tabeli zespół Kolejarza 24 Katowice trafiając do bramki rywala aż ośmio krotnie!

Już od pierwszego gwizdka arbitra piłkarze Górnika 09 rozpoczęli szturm bramki gospodarzy, wysoki presing, ambitna, konsekwentna i waleczna gra z pomysłem i cierpliwością, od początku grała w zasadzie jedna drużyna, Kocina kontrolowała całe spotkanie.
,,Zero-dziewiątka" dążyła do szybkiego zdobycia gola jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach (trzy mecze z rzędu zdobywaliśmy gole w 3 minucie) aby szybko uspokoić mecz.
,,Rozstrzeliwanie" zespołu Kolejarza 24 rozpoczął Krzysztof Gondzik strzałem po krótkim słupku w 8 minucie. Prowadzenie podwyższył w 17 minucie Marcin Jaszczuk, dośrodkowaną piłkę z rzutu rożnego mocno uderzył głową na bramkę rywala, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki.
26 minucie Katowiczanie przegrywali już 0:3 a to ponownie za sprawą Marcina Jaszczuka, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu i zdobył gola.
W 38 minucie Kocina zdobyła kolejnego gola, tym razem Sebastian Ptaszek ze stoickim spokojem wykończył akcję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
W 40 minucie piątego gola dla Górnika 09 Mysłowice a swojego pierwszego w tym spotkaniu zdobył Marcin Golasz skutecznie wykorzystując rzut karny.

W przerwie kibice gospodarzy zastanawiali się jak to się stało? Przecież ich zespół jest na trzecim miejscu w tabeli... Jednak to podopieczni Huberta Wilka z meczu na mecz się rozkręcają a co ważne w końcu zagrali skutecznie. Oczywiście w pierwszej połowie okazji do zdobycia gola było dużo dużo więcej.

W drugiej połowie tak jak się można było spodziewać piłkarze Kolejarza 24 Katowice ,,postawili autobus" przed własną bramką skutecznie blokując Kocinę, grali bardzo ostrożnie a jak wiadomo ciężko się gra gdy rywal broni się w swoim polu karnym całym zespołem, Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" miała wiele okazji, ale gospodarze dobrze się bronili, jednak udąło się piłkarzom z Grodu Mysława dołożyć jeszcze trzy trafienia.
Pierw ładną bramkę z dystansu zdobył Marek Kurtok następnie Marcin Golasz wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem,a w 90 minucie rywali dobił Adrian Bogdański golem po potężnym uderzeniu z 16 metrów.

Podsumowywując Górnik 09 Mysłowice rozegrał bardzo dobre zawody a piłkarze byli skuteczni, mimo, że graliśmy z trzecim zespołem w tabeli i to na Jego terenie to gospodarzenie nie mieli nic do powiedzenia.

Kocina po pięciu meczach ma zdobytych 25 goli! Do tego awansu do ćwierćfinału Pucharu polski bez straty gola. BRAWO ZESPÓŁ!!!Skład Górnika 09:
16. Łukasz BOGACKI
4. Tomasz NOWAK
14. łukasz HUZIOR
3. Sebastian PTASZEK -38'
17. Kamil DYLEWSKI (66' 19. Karol EJDYS) 20. Krzysztof GONDZIK -8' (60' 15. Wojciech KOWALSKI)
13. Marek KURTOK [Kapitan] -56'
10. Paweł MAŁOLEPSZY -66'
40. Marcin GOLASZ -40' -57'(60' 8. Mateusz BRYK)
99. Marcin JASZCZUK -17' -26' (77' 9. Kamil BACIA)
7. Adrian BOGDAŃSKI -90'


Rezerwa:
22. Radosław BŁASZCZYK
97 Daniel HERMYT
11. Piotr ROTKO


Trener: Hubert WILK
II trener: Radosław BŁASZCZYK
Kierownik: Karol STRZEWICZEK


Skład Kolejarza 24:
1. Paweł MUSIALIK
17. Kamil KORUS
3. Paweł OCHOJSKI
8. Paweł KABUT (62' 16. Artur WOŹNIAK)
7. Marek KOZIEŃ [Kapitan] (56' 13. Dawid KOBUS)
5. Sebastian MAZUR (46' 9. Patryk TUBACKI)
2. Bartosz STALMACH
18. Artur PURZYŃSKI -76'
6. Norbert DZIWOSZ
11. Łukasz REDER (36' 15. Kamil BARTOSZEK)
4. Sebastian GAJDZIK


Rezerwa:
14. Kamil BRUDKOWSKI
13. Patryk PAWŁOWSKITrener: Marek WOŹNIAK
II trener: Bronisław NOWAK
Kierownik:Piotr KSIĘŻARCZYKDominik DoMeL Żymła