aw

Górnik Wesoła wchłonięty przez Kocinę!
Szkoda, że już nigdy nie zostaną rozegrane Wielkie Derby Mysłowic...


Górnik 09 Mysłowice wchłoną Górnik Wesoła! Dzięki temu w obecnej chwili w Mysłowickiej ,,zero-dziewiątce" szkoli się ponad 100 młodych adeptów piłki nożnej mamy także zgłoszone dwie drużyny juniorów oraz nowy obiekt treningowy.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Klubem Sportowym Górnik 09 Mysłowice, Prezydentem Miasta Mysłowice Panem Edwardem Laskiem oraz Miejskim Ośrokiem Sportu i Rekreacji w Mysłowicach Klub Sportowy Górnik Wesoła zostaje wchłonięty przez popularną Kocinę, zaznaczamy, że na spotkaniu obecny był także prawnik.

Do dymisji podał się były już zarząd klubu a nikogo nie było chętnego by choć spróbowac ratować klub i to jest smutne.
Miasto Mysłowice przekazało na ten rok Górnikowi Wesoła dotację w wysokości 90 000 zł, tych pieniędzy nie ma w klubie od kilku miesięcy a co gorsza ani grosz nie został przekazany na dzieci trenujące w klubie!
Dodajmy, że rodzicie i trenerzy chcący ratować dzieci trenujące w Wesołej jak najbardziej przystali na inicjatywę Górnika 09.

Dzięki temu mamy ponad 100 dzieciaków do tego dochodzą juniorzy, Kocina zyskała w pewnym sensie obiekt treningowy tj. stadion i boisko treningowe na Wesołej, oczywiście zarządcą tych obiektów jest MOSiR Mysłowice jednak juniorzy i część dzieciaków będzie trenować na obiektach w Wesołej, także seniorzy zimą by nie niszczyć płyty stadionu przy Gwarków 13 czy między sezonami będą tam trenować.
Dodajmy, że na obiektach dawnego Górnika Wesoła są świetne warunki, nowoczesny budynek, który nawet nie ma dekady, dwa w dobrym stanie pełnowymiarowe boiska.
Daje to kolejne plusy, bo na jednym boisku nie będzie trenować na raz kilka drużyn, każdy będzie mógł dopasować termin treningu tak jak mu odpowiada no i co ważne murawa będzie w dużo lepszym stanie.
Co także istotne dzieci będą trenować w większych grupach a to daje więcej możliwości trenerowi, bo ciężko też dobrze przeprowadzić zajęcia jak na treningu jest 12 dzieci i ciężko też tak grać w lidze.

Zgłosiliśmy także do rozgrywek dwie drużyny juniorów! Częśc z Nich w niedalekiej przyszłości może dołączyć do pierwszego zespołu, być w może także w przyszłym sezonie zgłosimy rezerwy, by młodzi zawodnicy ogrywali się w seniorskiej piłce a także by zawodnicy z szerokiej kadry pierwszego zespołu Górnika 09 co mają mniej minut wybieganych na boisku mogli być cały czas w grze.
Oczywiście wszystkie drużyny występują pod nazwą Górnik 09 Mysłowice.

Jeśli chodzi o kadrę trenerską jest na dobrym wysokim poziomie, co ważne Nasi trenerzy to także pedagodzy by Ci najmłodsi mieli jak najlepsza opiekę. Z młodymi apetami piłki nożnej będzie pracował także trener bramkarzy, zawodników przebadał lekarz a co mecz jest zapewniona profesjonalna opieka medyczna.

Pierwszy rok będze poniekąd ciężki, wiele rozwiązań będzie sprawdzanych i omawianych także z rodzicami by jak najlepiej logistycznie to rozwiązać i aby dzieciom zapewnić jak najlepszy sprzęt i warunki treningowe, może być kila niedociągnięć ale, wszystko jest jeszcze w trakcie tworzenia, jednak od przyszłego sezonu wszystko powinno już ,,grać" jak należy.

Jeśli chodzi o Górnik Wesoła to znika po raz kolejny ze sportowej mapy Polski a poprzednie zarządy sa zobowiązane do spłaty potężnego zadłużenia.

Szkoda, że Ci wielcy kibice Górnika Wesoła, którzy zazwyczaj tak się napinali w internecie oddali swój klub walkowerem, bez walki, nawet nie próbując go ratować...


W tej sytuacji na bok trzeba odlożyć wszystkie spory, klubowe, kibicowskie dwóch największych lokalnych rywali bo chodzi tutaj o dzieci, które chcą trenować a które przez niekompetencje zarządu realizowanie swojej pasji miałby bardzo utrudnione. Trzeba inwestować w dzieci i młodzież bo to Nasza przyszłość, przy Górniku 09 zaczyna działać duża szkółka piłkarska, dzięki wchłonięciu Wesołej dzieci mają i będą mieć jeszcze lepsze warunki do trenowania i spełniania swoich marzeń.

Lista drużyn, zgłoszonych do rozgrywek:

Rocznik 2000-2002 (juniorzy młodsi), dwie drużyny-trener Czesław Mika, treningi oraz mecze ligowe rozgrywane na obiektach w Wesołej.

Rocznik 2003/04 (młodziki), trener Adam Wojas, treningi głównie na Kocinie.

Rocznik 2006-2011 (grupy nie mieszane)-trenerzy, Marcin Jaszczuk (Górnik 09) oraz Łukasz Mika (zajęcia na Wesołej)

Ponad to jeśli uzbiera sę większa grupa dzieci z rocznika 2012 to także będą trenować pod okiem trenera Marcina Jaszczuka oraz Łukasza Miki.

Koordynator szkółki piłkarskiej Górnka 09-Marcin Kubica.

Dominik DoMeL Żymła