Gramy o finał!!!


Pogoń Imielin - Górnik 09 Mysłowice
Już we wtorek zawodnicy Górnika 09 Mysłowice zmierzą się w półfinale Pucharu Polski z Pogonią Imielin!

Spotkanie zapowiada się ciekawie, jak wiadomo puchar rządzi się swoimi prawami a w tegorocznej edycji znakomicie w Pucharze Polski spisuje się zespół Górnika 09 Mysłowice, który gra dobrą piłkę, walczy i co ważne wygrywa, można by rzec iż Kocina odpuszcza ligę by... skupić się na pucharze.

W lidze wprawdzie przegraliśmy na własnym stadionie z Pogonią, aż 1:6 jednak z Unią Kosztowy w lidze także przegraliśmy przy Gwarków 13 1:5 a w w ćwierćfinale wygraliśmy w Kosztowach 2:1 a Unia przecież nie wystawiła rezerwowego składu.

Fakt, że spotkanie zostanie rozegrane w tygodniu a do tego o godzinie 15 gdzie wielu zawodników pracuje może spowodować, że niektórych zawodników zarówno w zespole Pogoni jak i Kociny może zabraknąć na czym niestety ucierpi widowisko.

Na drodze do półfinału Pogoń Imielin pokonała 4:1 zespół Śląskich Oldboji (zawodnicy z Górnego Śląska którzy jakiś czas temu zakończyli zawodniczą karierę i czasem grają dla przyjemności), następnie wyeliminowali a-klasowy UKS Szopienice (wygrana 6:3) a w ćwierćfinale ograli także a-klasowe rezerwy AKS-u Mikołów 2:0.

Zdecydowanie bardziej wymagających przeciwników miał Górnik 09, pierw ograliśmy 3:0 ówczesnego lidera ligi okręgowej - AKS Mikołów, następnie wygralismy 3:0 z III-cio ligowymi rezerwami Ruchu Chorzów a w ćwierćfinale po bardzo emocjonującym spotkaniu wygraliśmy 2-1 w Derbach Mysłowic i prócz awansu do półfinału odebraliśmy Kosztowskiej Unii tytuł Mistrza Mysłowic.

Spotkanie półfinałowe zostanie rozegrane we wtorek 6 października o godzinie 15:00 na stadionie Pogoni w Imielinie przy ul. Generała Józefa Hallera 37a

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie Pucharu Polski do Imielina!

A dla tych którzy z różnych przyczyn nie będą mogli się wybrać na spotkanie serwis www.KOCINA.com.pl przeprowadzi relację na żywo!

Dominik DoMeL Żymła