Górnik 09 Mysłowice był wyróżniającym się zespołem

UKS Szopienice - Górnik 09 Mysłowice
0 - 2
( 0-1 )

Kolejna gra kontrolna tej zimy już za zawodnikami Kociny. Tym razem podopieczni Stanislawa Gawendy, wygrali ze spokojem z UKS-em Szopienice 2-0, choć wynik powinien być wyższy.

Od początku spotkania Kocina miała optyczną przewagę. To Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" miała inicjatywę i więcej, dużo więcej była przy piłce, niestety nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe, których jak na taką przewagę powinno być zdecydowanie więcej. Jednak, kilka razy Kocina mogła i powinna wyjść na prowadzenie, niestety piłka wpadła do bramki UKS-u dopiero w 41 minucie, kiedy na prawej stronie Karol Strzewiczek zagrał do Marka Kurtoka a ten mocnym strzałem na bramkę zdobył pierwszego gola dla Górnika 09 w tym spotkaniu.
W pierwszej połowie mogliśmy zobaczyć dużo walki i twardej gry, ze strony Kociny było także sporo ciekawych akcji i zagrań.

Druga połowa w wykonaniu piłkarzy z Grodu Mysława była jeszcze lepsza, dużo lepsza gra, zdecydowanie więcej okazji do zdobycia gola, niestety po raz kolejny we znaki wdał się brak skuteczności. Sporo kiksów sprawiała także piłka, która na śliskiej i nierównej nawierzchni zachowywała się bardzo nie naturalnie... a przy wielu okazjach naprawdę nie wiele brakowało do zdobycia gola.
2-0 było w 64 minucie, po dobrej akcji zespołu, którą bez problemu wykończył Kamil Bacia. W 76' minucie powinno być 3-0 jednak arbiter dopatrzył się spalonego.

Patrząc na poczynania zawodników ,,zero-dziewiątki" widać poprawę. Cieszy pełne zaangażowanie, rosnąca forma i oddanie na boisku.

Górnik 09 nie zagrał w optymalnym zestawieniu, gdyż trener chciał sprawdzić kilku zawodników na innych pozycjach niż zwykle by móc zastosować różne warianty podczas meczy ligowych, ponad to szansę ciągle dostają także testowani zawodnicy.

Kolejny sparing już w sobotę!

Warto także dodać, iż dla zespołu z Szopienic mecz z Kociną był ważnym sprawdzianem, bylismy ich najmocniejszym sparing partnerem w tym zimowym okresie przygotowawczym, z ,,tej lekcji" wynieślismy bardzo wiele ~ krótko skomentował członek sztabu UKS-u.