Inauguracja rozgrywek ligowych!Już w sobotę zostaną zainaugurowane rozgrywki Zina Ligi Okręgowej I grupy Katowickiej z udziałem Górnika 09 Mysłowice! Sprawdź kto i o co będzie grał w nadchodzącym sezonie!

Najważniejszą informacją jest wycofanie się z rozgrywek GKS-u II Katowice. W miejsce rezerw GieKSy do I grupy przeniesiono zespół z Rudy Śląskiej Pogoń Nowy Bytom.

Soglądając na kadrę zespołów, grę oraz wyniki w sparingach, wzmocnienia oraz sytuację w klubie a także opierając się na wypowiedziach trenerów, działaczy i obserwatorów możemy stwierdzić, że chętnych do gry o awans jest kilku.

Na pierwszy plan wysuwają się główni kandydaci do awansu, Iskra Pszczyna, Pogoń Imielin oraz Unia Kosztowy.
Do grona zespołów, które bardzo chciałby awansować i są w stanie namieszać w czołówce możemy zaliczyć Podlesiankę Katowice, LKS Łąka oraz Grunwald Ruda Śląska.

Do grona zespołów, które raczej będą walczyć o utrzymanie można zaliczyć Pogoń Nowy Bytom, AKS Mikołów, Krupiński Suszec czy Piast Bieruń Nowy.

Czy faktycznie bedzie tak jak napisaliśmy wyżej? Czas pokaże.

A jak w gronie tych zespołów spisze się Górnik 09 Mysłowice? Kocina przez rywali oraz kibiców innych klubów jest zaliczana do grona zespołów z górnej połowy tabeli oraz uważaj zespół jako ten, który jest w stanie sporo namieszać.


W sobotę 12 sierpnia zostanie rozegrana I kolejka, poniżej przedstawiamy zestaw par:

Górnik 09 Mysłowice - Wawel Wirek godz.: 17:00
Unia Kosztowy - Piast Bieruń Nowy godz.: 17:00
Iskra Pszczyna - AKS Mikołów godz.: 17:00
Pogoń Imielin - Sokół Wola godz.: 17:00
Ogrodnik Cielmice - Grunwald Ruda Śląska godz.: 17:00
Podlesianka Katowice - Sparta Katowice godz.: 17:00
LKS Łąka - Pogoń Nowy Bytom godz.: 17:00
Urania Ruda Śląska - Krupiński Suszec godz.: 11:00


Dominik Żymła