Inauguracja rundy wiosennej!
Górnik 09 ze spokojem wyczekuje rundy wiosennej


Po kilku miesiącach przerwy na boisko powracają zawodnicy Katowickiej A-klasy. Jak wygląda sytuacja w tabeli i jakie zmiany zaszły w zespołach w przerwie zimowej? Te i więcej informacji w artykule.

Sytuacja na szczycie tabeli zdaje się być jasna, awansują dwa pierwsze zespoły, liderem jest niepokonany Górnik 09 Mysłowice, który nad trzecim zespołem ma, aż 14 punktów przewagi więc jedynie kataklizm mógłby spowodować, że Kocina nie awansuje. ,,Zero-dziewiątce" może jedynie zagrozić UKS Szopienice, który jest na drugim miejscu w tabeli, ale także tutaj przewaga jest spora bowiem Katowiczanie tracą do Górnika 09 7 punktów.
Tyle samo punktów co trzeci Kolejarz 24 Katowice ma także Strażak Mikołów a oczko mniej na swoim koncie ma Jastrząb Bielszowice i są to zespoły, które jeszcze ewentualnie mogą powalczyć o drugie miejsce co także zapowiadają, jednak także tutaj strata do UKS-u jest bardzo duża.

Sytuacja na drugim biegunie tabeli wygląda podobnie, do B-klasy spadną dwa ostatnie zespoły a kolejne dwa są zagrożone ewentualnym spadkiem (w związku z planowaną reorganizacją IV ligi).
Ostatni Hetman 22 Katowice traci do 12 miejsca 11 punktów a do bezpiecznego miejsca, aż 13. Zaledwie punkt więcej ma MK Górnik Katowice.
Zespołami, które wiosną musza się jeszcze natrudzić by po zakońcczeniu rozgrywek z niepokojem nie wyczekiwać decyzji Śląskiego Związku Piłki Nożnej jest Stadion Śląski Chorzów, AKS II Mikołów, 1.FC Katowice, Victoria Katowice oraz Urania II Ruda Śląska.

Jednak zimą wiele się zmieniło. W związku z wycofaniem się z rozgrywek ligowych KP Katowice do B-klasy spadnie tylko jeden zespół. Na czym częściowo skorzystała popularna ,,eMKa", do której przeszła większość zawodników KP.
Sporych zmocnień dokonał także ostatni Hetman 22 Katowice, który intensywnie przepracował zimowy okres przygotowawczy i z dobrej strony pokazał się w grach kontrolnych.
Wiosną groźnym zespołem może być Stadion Śląski Chorzów. W tej drużynie zawodnicy od najmłodszych lat praktycznie co dziennie trenują, jesienią grali poprawnie, gra była poukładana, ale zabrakło doświadczenia, gdyż dla większości z nich był to debiutancki sezon w seniorskiej piłce. W minionym okresie przygotowawczym intensywnie pracowali nad przygotowaniem fizycznym gdzie widać było braki a jeśli do tego dołożymy ,,jesienne ogranie", dobre wyszkolenie techniczne i umiejętności oraz grę z sparingów to Stadion Śląski powinien być groźnym zespołem.
1.FC Katowice unormował sytuację kadrową co pozwoliło na w miarę spokojne przepracowanie zimy. Jeżeli chodzi o czołówkę to o przygotowaniach Górnika 09 Mysłowice wiemy wystarczająco dużo.
Drugi UKS Szopienice wcześnie rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej, ale trener Adam Dobrowolski narzekał na frekwencję na treningach, gdzie przez większość czas wynosiła ona około 6-8 zawodników, aczkolwiek po dokonanych transferach i umiejętnościach zespołu UKS Szopienice nadal będzie bardzo mocny.
Strażak Mikołów poprawił grę oraz przygotowanie fizyczne, zespół z Mikołowskich Śmiłowic nie zamierza odpuszczaći chce nadal walczyć o awans.
Wzmocnień dokonał także Kolejarz 24 Katowice oraz Jastrząb Bielszowice.

Runda wiosenna zapowiada się ciekawie, mimo, że wiele jest jasne.
A inauguracja już w najbliższy weekend.

Zawodnicy Górnika 09 wygrywają walkowerem 3:0 z KP Katowice a zamiast tego rozegrają sparing z LKS Gardowice (sobota, godz. 13:00 boisko w Mysłowicach-Wesołej)
Został także przełożony mecz Jastrząba Bielszowice z rezerwami Siemianowiczanki, a zostanie rozegrany 9 maja.

Poniżej przedstawiamy pary 14 kolejki:
Hetman 22 Katowice - UKS Szopienice sobota godz. 14:00
MK Górnik Katowice - Kolejarz 24 Katowice sobota godz. 11:00
Strażak Mikołów - Stadion Śląski Chorzów sobota godz. 15:30
1.FC Katowice - AKS II Mikołów sobota godz. 16:00
Urania II Ruda Śląska - Victoria Katowice sobota godz. 10:00
Tabela ligowa po rundzie jesiennej
Dominik Żymła