IV ligowy sprawdzianPiłkarze Górnika 09 Mysłowice pod okiem trenera Huberta Wilka intensywnie przygotowywują się do rundy rewanżowej. Jeszcze wśród kibiców nieopadły echa sparingowego Śląsko-Zagłębiowskiego Klasyku a zawodnicy Kociny ponownie wybiegną na boisko, tym razem czeka ich bardzo ciężki sprawdzian bowiem ,,zero-dziewiątka" zmierzy się z mocnym IV ligowym Gwarkiem Ornontowice.

Zaprawieni w IV ligowych bojach zawodnicy Gwarka zimą zostali dobrze wzmocnieni, z dnia na dzień forma rośnie a gra wygląda co raz lepiej a więc Kocinę czeka ciężki sprawdzian, aczkolwiek lepiej zagrać z dobrym IV ligowcem i przegrać, ale wynieść dużo wartości szkoleniowych i po prostu więcej się nauczyć niż zagrać z A-klasowym przeciętniakiem gdzie najczęściej jest kopanina i ,,wynieść" dużo dużo mniej. A w sparingach nie chodzi o wynik, ale o właśnie wartości szkoleniowe i możliwości sprawdzenia różnych zawodników oraz rozwiązań.

Warto także zaznaczyć, iż trenerem Gwarka Ornontowice jest doskonale znany z udanej pracy przy Gwarków 13 Wojciech Osyra.

Niestety trener Hubert Wilk nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników w większości przypadków ze względów zdrowotnych.

Początek meczu o godzinie 20:00.

Dominik Żymła