Mecz rozgrywany był na dobrym poziomie

Górnik 09 Mysłowice-LKS Łąka
3 - 2
( 2-2 )

To było dobre, emocjonujące i twarde, waleczne spotkanie. Kocina była zespołem lepszym i zasłużenie pokonała LKS Łąka 3:2! Tym samym Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" na ligowych boiskach jest niepokonana od ponad 495 dni i 36 spotkań! Jadymy durch!

Na wstępie przepraszamy, że relację publikujemy tak późno, lecz przez 6 dni redakcja nie miała internetu a z przyczyn technicznych był problem z edycją strony z ,,innego miejsca". Niestety ,,fachowcy" firmy Netico nie śpieszyli się z usunięciem awarii (co gorsza to się regularnie powtarza) w związku z tym od dnia dzisiejszego mamy nowego dostawcę internetu.

Już od pierwszego gwizdka arbitra głównego Kocina mocno ruszyła do przodu a pierwszą dobrą okazję miała już 2 minucie, wówczas to bardzo dobrą akcję rozegrał Mateusz Bryk jednak piłka nie wpadła do bramki Łąki. Kolejne minuty to rosnąca przewaga gospodarzy.
W 8 minucie do piłki zagranej przed pole karne wybiegł Marcin Jaszczuk, Jego strzał wprawdzie odbił nogami bramkarz gości który daleko wybiegł od swojej bramki, ale przy dobitce Pawła Małolepszego był bez szans i Kocina wyszła na prowadzenie.

Doyć niespodziewanie już w 11 minucie mieliśmy remis. Szereg błędów w defensywie Górnika 09 wykorzystał zawodnik Łąki, który wszedł w pole karne jak rozgrzany nóż w masło i doprowadził do wyrównania. Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" miała inicjatywę, prowadziła grę ale niewiele z tego wynikało. Na całe szczęście Kocina ponownie na prowadzenie wyszła w 23 minucie a to za sprawą Marka Kurtoka, który po atomowym uderzeniu z dystansu nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na udaną interwencję.
Podopieczni trenera Huberta Wilka szukali sposobu na podwyższenie rezultatu a w 39 minucie zostali skontrowani i po niemalże identycznej sytuacji co przy pierwszej bramce stracili drugiego gola.

Druga połowa zapowiadała się ciekawie bo nikt z boiska nie zamierzał zejść ani pokonany ani z jednym punktem. Druga połowa należała do Górnika 09, to gospodarze byli dużo lepszym zespołem, Kocina stwarzała sporo okazji a i gra kibicom się podobała co było słychać z trybun bo kibice sympatycy klubu zebrani na stadionie żywiołowo reagowali na sytuacje boiskowe. Niestety piłkarze z Grodu Mysława albo dali złapać się na spalonym albo nieumiejętnie wykańczali swoje okazje.
W 64 minucie piłka wpadła do bramki LKS-u Łąka, niestety Krzysztof Gondzik był na spalonym i sędzia gola nie uznał.

Z minuty na minutę rosła przewaga Mysłowiczan jednak na stadionie przy ul. Gwarków 13 wciąż był wynik remisowy.
W 85 minucie po Mysłowickim Parku Zamkowym i okolicy rozniósł się okrzyk radości bo Marcin Golasz po świetnej okazji wyprowadził Kocinę na prowadzenie!
,,Zero-dziewiątka" nie odpuszczała i ciągle atakowała, niestety mimo kilku dobrych okazji nie padł już gol, ale mamy się z czego cieszyć bo zasłużenie zgarnęliśmy trzy punkty po dobrym spotkaniu.
Martwi nieco obrona bo w dwóch meczach w zbyt łatwy sposób straciliśmy cztery gole. Udało się poprawić nieznacznie skuteczność, ale przed zespołem w tym aspeckie jeszcze sporo pracy.

Podsumowywując, Górnik 09 Mysłowice rozegral dobre zawody, był zespołem lepszym i ku uciesze kibiców już po raz 36 z rzędu po meczu ligowym mogli usłyszeć radosne ,,Nie dla Nas jest porażki smak!"