Jak Kocina robi awans to z rozmachem!
Piłkarze Górnika 09 sprawili kibicom wiele radości!


Jak pokazują lata ubiegłe jeżeli piłkarze Górnika 09 Mysłowice wywalczyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej to robili to z rozmachem całkowicie dominując rozgrywki i nie przegrywając ani jednego meczu w sezonie! Czy w tym razem będzie podobnie?! Wszystko jest na jak najlepszej drodze by awansować w imponującym stylu bowiem po rundzie jesiennej Kocina prowadzi z kompletem zwycięstw i sporą ilością punktów przewagi!

Na przykład sezon 2005/06 wówczas Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" wywalczyła awans do Ligi Okręgowej a w 26 ligowych spotkaniach Kocina wygrała 22 razy, cztero krotnie remisowała i ani razu nie zaznała goryczy porażki! Dodatkowo piłkarze Górnika 09 zdobyli 87 bramek tracąc zaledwie 13.
Nad drugimi rezerwami Ruchu Chorzów mieliśmy 14 punktów przewagi a nad trzecią Lechią 06 Mysłowice aż 21 punktów przewagi!
Piłkarze Górnika 09 zdobyli najwięcej bramek tracąc najmniej i całkowicie zdominowali rozgrywki.
Dodajmy, iż w ówczesnej kadrze Górnika 09 grał obecny trener Kociny-Hubert Wilk.

Podobnie było dwa lata później w sezonie 2007/08 kiedy to Kocina ponownie w cuglach wygrała rozgrywki tym razem ,,okręgówki" i hucznie awansowała do IV ligi. Na 30 spotkań ,,zero-dziewiątka" wygrała 25, zremisowała pięć i jak przed dwoma laty nie zaznała goryczy porażki! Przez cały sezon Kocina zdobyła 81 bramek a straciła tylko 8!
Nad drugim Wyzwoleniem Chorzów Górnik 09 miał 12 punktów przewagi (awans także drugiego zespołu) a nad trzecią Podlesianką Katowice przewaga wyniosła, aż 17 punktów!
W tamtej kadrze był Łukasz Bogacki-który, także w tym sezonie broni barw Górnika 09.

Po rundzie jesiennej Górnik 09 Mysłowice przewodzi w ligowej tabeli z kompletem zwycięst! 70 bramek zdobytych i tylko 11 straconych. Nad drugim UKS-em Szopienice przewaga wynosi 7 pkt a nad trzecim (a zarazem pierwszym nie premiowanym awansem miejscem) Kolejarzem 24 Katowice przewaga wynosi już 14 punktów!

Podopieczni trenera Huberta Wilka są obecnie na zasłużonych urlopach a do zajęć powrócą w styczniu gdzie zaczną intensywne przygotowania do rundy rewanżowej bo mimo dobrej jesieni Kocina nie zamierza odpuszczać!

Dominik Żymła