Jak nie teraz to kiedy?W sobotę zespół Górnika 09 Mysłowice zmierzy się na własnym stadionie z outsiderem rozgrywek-Grunwaldem Ruda Śląska. Dla podopiecznych trenera Huberta Wilka to szansa by w końcu wygrać i wrócić na ,,właściwe tory".
Każdy inny wynik niż zwycięstwo Kociny będzie wielką sensacją...


Grunwald Ruda Śląska jeszcze kilka sezonów temu był mocnym III ligowym zespołem z którym każdy w regionie musiał się liczyć. W zeszłym sezonie po degradacji za sprawy finansowe do ligi okręgowej walczyli o awans do IV ligi a dzisiaj zespół z Rudzkiej Halemby ogrywa swoich juniorów i młodzieżowców przez co Grunwald w tym sezonie nie zdobył nawet punktu! ,,Czerwona latarnia" naszych rozgrywek w tym sezonie strzeliła zaledwie 8 bramek tracąc przy tym aż 101! I trzeba powiedzieć jasno, że jeżeli Kocina w sobotę straci punkty to po prostu się skompromituje...

Obawy są bo zespół jest w strzeleckim kryzysie, ale zarówno zawodnicy jak i sztab szkoleniowy ciężko pracują na treningach by do dobrej gry ,,dołożyć" w końcu gole a patrząc ile pracy, serca i zdrowia wkładają w trening to możemy być spokojni, że wszystko ponownie zacznie działać tak jak powinno i mamy nadzieję, że już w sobotę. Do meczu powinni przystąpić wszyscy zawodnicy Górnika 09. Kocina gra poprawnie zwłaszcza na własnym stadionie i mocno wierzymy, że ,,zero-dziewiątka" w końcu strzelecko się odblokuje i wygra spotkanie co będzie ,,iskrą zapalną" do dobrej i zwycięskiej gry w kolejnych spotkaniach.

Apelujemy także o liczne przybycie na stadion i wsparcie drużyny! Bo z drużyną się jest na dobre i na złe a nie tylko gdy są zwycięstwa. Szczególnie teraz, duża ilość kibiców na trybunach i wsparcie pomoże się przełamać i wygrać!


Górnik 09 Mysłowice-Grunwald Ruda Śląska
21.04.18r.(sobota)
godz. 17:00
Stadion Kociny, Mysłowice ul. Gwakrów 13

Z A P R A S Z A M Y ! ! !
Dominik Żymła