Jasiek PAMIĘTAMY!
Krzysztof Jasiński był ikoną Polskiej piłki halowej...


Dziś mijają trzy lata od tragicznej śmierci byłego piłkarza Kociny i reprezentanta Polski - Krzysztofa Jasińskiego.

W nocy z poniedziałku na wtorek 14 września 2010 roku ok. godz. 22 doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego w wyniku ktrego w szpitalu we Włocławku z powodu liczynych obrażeń wewnętrznych zmarła ikona Polskiego futsalu - Krzysztof Jasiek Jasiński. Piłkarz był w drodze powrotnej do Rudy Śląskiej po meczu z Clearex'em Chorzów strzelając dwie bramki, kiedy podczas postoju na stojący samochód najechał TIR. Lekarze próbowali ratować życie Krzyśka, ale obrażenia wewnętrzne były bardzo duże i "Jasiek" zmarł. Przypominamy iż Krzysiek Jasiński zamienił boiska trawiaste(ostatni klub to Górnik 09 Mysłowice) na halę gdzie odnosiła największe sukcesy w swojej karierze, min. wielokrotną grą w halowej reprezentacji Polski, udział w halowych Mistrzostwach Europy, zdobywał złote mistrzowskie medale Polskiej Ligi Futsalu w barwach Clearex'u Chorzów i Baustalu Kraków.. Przypomnijmy, iż Krzysztof Jasiński był ikoną polskiego futsalu, jednym z najlepszych zawodników w historii polskiej piłki halowej. Doskonale znany ze swojej wyśmienitej techniki brylował na parkietach całej Polski. Podczas mecz piłki nożnej wszyscy podziwiali Jego wspaniałą technikę, rozgrywanie piłek.

Krzysztof Jasiński grał w:

Piłka Nożna:

Polonia Warszawa
Dolcan Ząbki
Hetman Zamość
Olimpia Warszawa
Hutnik Warszawa
Pilica Białobrzegi
Kolejarz Chojnice
Górnik 09 Mysłowice


Piłka Halowa:

KP Warszawa
Clearex Chorzów
Jango Mysłowice
Baustal Kraków
Holiday Chojnice
Hurtap Łęczyca
Clearex Chorzów
Jango Katowice
Red Devils ChojniceCiągle jestem w szoku - mówił rok tem trener Górnika 09 i przyjaciel "Jaśka" Tomasz Wolak. - Gdy w nocy około godziny drugiej zadzwoniła do mnie żona Krzyśka Basia i powiedziała mi, że "Jasiek" zginął w wypadku samochodowym nie mogłem w to uwierzyć. Przecież jeszcze w trakcie przygotowań do tego sezonu graliśmy razem. Postanowił jednak zrezygnować z gry na dużych boiskach i został zawodnikiem drużyny Red-Devils Chojnice, występującej w futsalowej ekstraklasie. Futsal był jego ukochaną dyscypliną sportu, w której sięgał po mistrzostwo Polski, Puchar Polski, grał w reprezentacji narodowej. W niedzielę wystąpił w meczu inaugurującym sezon 2010/2011 i strzelił dwa gole w przegranym przez chojniczan 4:5 meczu z Cleareksem Chorzów, w którym Krzysiek na parkietach zdobył najwięcej laurów. W Górniku 09 "Jasiek" poraz ostatni wystąpił w sparingu z Stalą Chełm Śląski 28 lipca, ostatni mecz oficialny rozegrał w meczu derbowym z Górnikiem Wesoła.


Jasiek NIGDY o Tobie nie zapomnimy! Dziękujemy za grę w Górniku 09 Mysłowice!

Szkoda tylko, że zarząd zapomniał i nie uczcił minutą ciszy pamięci Krzyśka Jasińskiego... Przecież w rocznice śmierci rozegrany został mecz ligowy...

Dominik DoMeL Żymła


red-devils.pl,90minut.pl, własne.