Jastrząb pokonany!

Górnik 09 Mysłowice-Jastrząb Bielszowice
2 - 1
( 1-1 )

Oba zespoły stworzyły świetne widowisko, wiele emocji, walki i pięknych akcji. Ostatecznie to Górnik 09 Mysłowice wygrał zasłużenie 2:1, jednak wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu.

Spotkanie stało ku zadowoleniu kibiców na wysokim IV ligowym poziomie, szybkie tempo, wiele akcji, ładnych zagrań oraz bardzo dużo twardej, ostrej walki. Zarówno zawodnicy Górnika 09 jak i Jastrzębia Bielszowice na boisku zostawli wiele zdrowia i serca, każdy zaciekle walczył o piłkę. A mecz bardzo dobrze się oglądało.

Fantastycznie mecz rozpoczęła Kocina bowiem już w 3 minucie Wojciech Kowalski otworzył wynik meczu, po dobrej akcji huknął na bramkę gości, strzał był na tyle mocny, że mimo interwencji bramkarza piłka zatrzepotała w siatce.

Niestety już w 6 minucie było 1-1, akcja przyjezdnych zakończona strzałem a mocno odbita piłka od słupka trafia pod nogi Marka Kurtoka jednak ten niefortunnie interweniuje i piłka odbita od Jego nóg wpadła do bramki Kociny.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły starały się wyjść na prowadzenie, najlepsze okazje ku temu miała Kocina, min. Adrian Bogdański który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Druga połowa zapowiadała się ciekawie i taka też była, oba zespoły ruszyły do przodu grając lepiej niż w pierwszych trzech kwadransach, jednak to Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" miała inicjatywę i przeważała a ostatnie 25 minut to pełna dominacja Kociny i multum niewykorzystanych sytuacji, zarówno strzały z bliska, z daleka, sytuacje sam na sam nie zostały zakończone w bramce rywala, pochwalić jednak trzeba także bramkarza gości który rozgrywał fenomenalne spotkanie i to tak naprawdę Jemu mogą Bielszowiczanie dziękować, że przegrali tylko 2:1.
Piłkarze z dzielnicy Rudy Śląskiej takze mieli swoje okazje i dzielnie dążyli do zdobycia gola, ale obrona i bramkarz grali bardzo dobrze i nie dali się pokonać.

W 73 minucie Marek Kurtok z rzutu wolnego mocno dośrodkował a w polu karnym najlepiej odnalazł się Sebastain Ptaszek który z zimną krwią i dużym spokojem dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i umieścił ją w siatce a licznie zebrani kibice na trybunach eksplodowali.

Kibice zgromadzeni na stadionie byli zadowoleni, bardzo dobry mecz, np. Kocina zrobiła akcję pod bramkę przyjezdnych, Ci wyprowadzili kontrę, która zakończyła się kontrą Kociny i tak wyglądało to spotkanie, fani Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" byli po meczu zadowoleni i dumni z zawodników Górnika 09.
Szkoda wprawdzie niewykorzystanych sytuacji, były też błędy i niedociągnięcia ale, tych nie popełniają tylko Ci którzy nic nie robią a koniec końców wygraliśmy, zdobyliśmy trzy punkty i nadal jesteśmy liderem i to się liczy.

Dziękujemy kibicom za przybycie na mecz i głośne wsparcie. Prosimy o jeszcze! Serdeczne pozdrowienia także dla kibiców Kociny z Niemieckiego Bergisch Gladbach :)