Jerzy Wijas trenerem Górnika 09!
Jerzy Wijas


Wychowanek Kociny, 17-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej - Jerzy Wijas został nowym szkoleniowcem pierwszego zespołu Górnika 09 Mysłowice!

W sobotę po dwóch latach spędzonych przy Gwarków 13 z funkcji trenera pierwszego zespołu Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" zrezygnował Stanisław Gawenda i pożegnał się z zawodnikami.

Zarząd niezwłocznie przystąpił do poszukiwań nowego trenera.
Brano pod uwagę pięć osób, jednak najrozsądniejszą i najodpowiedniejszą opcja wydaje się być właśnie Jerzy Wijas dlatego został On szkoleniowcem pierwszej drużyny.

Jerzy Wijas to wychowanek Górnika 09 Mysłowice, podczas kariery zawodniczej występował także w Widzewie Łódź, GKS-ie Katowice oraz za granicą, w Niemczech i Izraelu.
W latach 1983-89 był reprezentantem Polski, w której wystąpił łącznie 17 razy.

Jerzy Wijas ciągle związany jest z Kociną, przed dekadą był także trenerem pierwszego zespołu, a w sezonie 2009/10 był asystentem Wojciecha Osyry.

Od lipca minionego roku przy Górniku 09 działa Szkółka Piłkarska pod kierownictwem właśnie Jerzego Wijasa, który sam w minionym sezonie z bardzo dobrymi wynikami prowadził zespół juniorów.

Każdy zawonik będzie czuł i czuje do Jerzego Wijasa duży respekt - nie będzie obijania się, Jurek ma wiele znajomości, może sprowadzić do klubu kilku dobrych, młodych zawodników - ponad to wykonuje z zespołem dobrą pracę, a co ważne jest z Mysłowic, kocha ten klub więc będzie w pełni zaangażowany i oddany!

Nowemu trenerowi życzymy sukcesów z Górnikiem 09 Mysłowice!
A przygotowania Kocina pod wodzą nowego trenera rozpocznie 13 lipca - więcej informacji nie bawem!


Dominik DoMeL Żymła