Już w poniedziałek rusza głosowanie MBO!
Instrukcja jak głosować


Już w poniedziałek rusza głosowanie w ramach Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego-dzięki Tobie w Mysłowicach może powstać profesjonalne boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz oświetleniem, boisko z którego przez całą dobę i cały rok będzie można korzystać!

Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią można trenować cały rok, zwłaszcza zimą gdzie jest ogromne zapotrzebowanie na takowe boiska, bowiem treningi są czesto nawet o 22:00 gdyż wcześniej brak wolnych miejsc, trenują i rozgrywają zimą na boiskach ze sztuczną nawierzchnią wszystkie grupy wiekowe zaczynając na najmłodszych adeptach piłki nożnej a skończywszy na seniorach.
Dzieci zamiast zimą trenować na halach gdzie bardzo cierpi organizm a zwłaszcza stawy mogą spokojnie korzystać ze sztucznej nawierzchni. Takiego boiska wymiarowego w Mysłowicach nie ma, są wszędzie do okoła, nawet w Sosnowcu...

Jak na tym zyskają Mysłowiczanie?
Przedewszystkim kilkaset dzieci trenujących w Mysłowicach, zarówno w Unii Kosztowy, Lechii 06 Mysłowice i Górniku 09 Mysłowice będą miały gdzie trenować zwłaszcza zimą, ale także w okresie trwającego sezonu tym samym odciążając boiska trawiaste a kolejny obiekt daje więcej możliwości doboru godzin jednostek treningowych.
Także seniorskie zespoły będą miały gdzie trenować i rozgrywać mecze kontrolne.
Koszt wynajmu takiego boiska w miastach ościennych to od 300 do 500 zł za mecz bądź 150-300 zł za godzinę i nie ważne czy to dzieci, młodzież czy seniorzy a dzięki temu Mysłowickie kluby zaoszczędzą sporą sumę pieniędzy którą będzie można przeznaczyć np. na obozy sportowe czy sprzęt meczowy i treningowy.
Jak już wcześniej informowaliśmy także zimą jest ogromne zapotrzebowanie na takie boiska dlatego w Mysłowicach mogły by wynajmować boiska inne kluby. Będzie można tutaj organizoać różne turnieje, mecze czy imprezy/eventy sportowe, a wiosną latem i jesienią będzie moża organizować amatorskie ligi, jak w miastach ościennych czy jak w Kosztowach Open Ligę.
Co jest bardzo ważne Nasz projekt będzie na siebie zarabiał! Bardzo szybko zwróci się koszt inwestycji a na bieżąco będzie także zarabiał na swoje utrzymanie!

Oczywiście każdy mieszkaniec będzie mógł skorzystać z boiska gdy tylko będzie wolne, czy zorganizować jakiś mecz ze znajomymi czy po prostu sobie pokopać.

Lokalizacja? Okolice stadionu Gónika 09 Mysłowice (w miejscu starego boiska treningowego, patrząc z trybuny głównej za bramką po prawej stronie).
Dlaczego? Centrum miasta, parking, duża przestrzeń dzięki temu w przyszłości będzie można z łatwością rozbudować, zrobić kolejne boisko np. mniejszych wymiarów dla dzieci.
Obok obiektu MOSiR-u Mysłowice gdzie jest już i sprzęt i pracownicy oraz ochrona na miejscu, stworzenie czegoś na wzór centrum sportowego.
Proponujemy, aby zarządcą był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach. Byłby to obiekt dla całego miasta i każdego mieszkańca! Obiekt miasta a nie jak niektórzy twierdzą Klubu Sportowego Górnik 09 Mysłowice.

Niewątpliwie plusem Naszego projektu jest fakt, że jak wcześniej wspominaliśmy będzie sam na siebie zarabiał, będzie promował Nasze miasto i do ogromne możliwości rozwoju piłkarskiego szczególnie dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych możliwości.

Mamy nie tylko pomysł ale także wstępny projekt co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy pracy a niestety zdecydowana większość propozycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego to pomysły bez konkretów, gdzie kolejne nie małe pieniadze trzeba będzie wydać na projekty.

Nie prowadzimy ,,typowo polskiej politycznej kampanii" jak niektórzy, którzy na siłę próbują przekonać do swojego projektu, ,,punktując" niczymy bokser inne projkety, aby za wszelką cenę wygrać. Widać z resztą w zgłoszeniach jak to ludzie nie potrafią się między sobą dogadać... Dwa różne środowiska zgłosiły projekt z budową boiska wielofunkcyjnego przy ul. Stawowej przez co głosy się rozchodzą i są mniejsze szanse na wygraną... Czy projekty, które nie będą dostępne dla wszystkich jak np. budowa placu zabaw i wymian ogrodzenia na terenie przedszkola czy renowacja nawierzchni parkingu żłobka.

My zachęcamy do oddania głosu na Nasz projekt i apelujemy o rozsądne głosy, czasem trzeba zrezygnować z czegoś mniejszego na coś większego z czego więcej osób będzie korzystało, tak dla dobra ogółu.

A wszystkim, którzy będą wspierać i głosować na projekt ,,Boisko dla Mysłowic" z całego serca dziękujemy, bo dzięki Wam w Mysłowicach ma szansę powstać nowoczesny obiekt! Głosując na ten projekt dajecie szansę dla kilku set dzieciaków i młodzieży na rozwój sportowy w lepszych warunkach i to w Mysłowicach aby nie musiały się już tułać po innych miastach.

PROJEKT NR. 15 ,,ŁUKASZ GRANEK - BOISKO DLA MYSŁOWIC"KARTA DO GŁOSOWANIA


Dominik Żymła