Już w sobotę Derby Mysłowic!Już w najbliższa sobotę 16 listopada o godz. 13.00 Górnik 09 Mysłowice zmierzy się na własnym stadionie w Derbach Mysłowic z Unią Kosztowy!
Za nami 15 kolejek ligowych, po których zazwyczaj kończyła się runda jesienna. Jednakże zgodnie z ustaleniami Śląskiego Związku Piłki Nożnej w weekend 16/17 listopada zostanie rozegrana pierwsza kolejka rundy rewanżowej, tym samy runda jesienna zakończy się po 16 kolejkach a wiosną rozegranych zostanie ich 14. A to oznacza, że po raz drugi w tej rundzie będziemy świadkami ligowego meczu Górnika 09 z Unią Kosztowy.

Na inaugurację lepsza okazała się Unia, która wygrała aż 4-0. Jak będzie teraz?

Mecz zapowiada się ciekawie, nie tylko piłkarsko.

W sierpniu w Kosztowach padł rekord frekwencji, derby z trybun oglądało grubo ponad 400 osób z Prezydentem Miasta Mysłowice – Edwardem Lasokiem na czele oraz innymi ważnymi osobami. Dodajmy, iż derby chciało oglądać o wiele więcej osób, niestety z przyczyn technicznych obiekt przy Paderewskiego nie mógł zgromadzić większej liczby kibiców. Warto także wspomnieć, że już na 40 minut przed meczem nie było gdzie zaparkować samochodu a jak twierdzą kibice wiele osób na derby przybyło ze znajomymi autami oraz autobusem.

Mecz jak się spodziewano i zapowiadano był meczem przyjaźni, na trybunach kulturalny doping, świetna atmosfera, piłkarze na boisko wyszli w asyście młodych adeptów piłki nożnej reprezentujących Akademię Piłkarską Allecco działającą przy Unii Kosztowy, dzieci podczas całego spotkania podawały piłki zawodnikom a w przerwie spotkania rozegrały mecze pokazowe. Na boisku zwłaszcza w pierwszej połowie było bardzo ciekawie, i gdyby nie w bramce Górnika 09 Łukasz Bogacki to wynik mógł być dużo, dużo niższy…

Kocina gra ostatnio bardzo dobrze, chociaż w ostatnim spotkaniu z Tęczą Błędów (0-0, przyp. Red.) goście ochłodzili nam nieco głowy, jednak trzeba piłkarzy Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki” pochwalić za niesamowitą walkę, ambicję i chęci.

Podobnie jak w sierpniu zapowiada się emocjonująco, a jest, o co grać, przecież to walka nie tylko o ligowe punkty, ale także o Mistrzostwo Mysłowic!

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia relacji video z ostatnich Mysłowickich Derb. Wśród relacji, wywiady, bramki, informacje:

Relacja TV Mysłowice

Relacja Unii KosztowyGórnik 09 Mysłowice – Unia Kosztowy
16.11.13r. godz. 13.00 Stadion Górnika 09
W Parku Zamkowym
Mysłowice, ul. Gwarków 13


Dominik DoMeL Żymła