Kibice przed klasykiem!Już za cztery dni, w sobotnie popołudnie zostanie rozegrany Wielki Szlagier, Śląsko-zagłębiowski Klasyk! My, postanowiliśmy sprawdzić jak do tego jakże arcyważnego wydarzenia przygotowywują się kibice Górnika 09 i Niwki.
Stadion w Sosnowcu przy Orląt Lwowskich 70 mieści zaledwie 1 000 miejsc w tym 300 siedzących. Spotkanie to już tradycyjnie spotkało się z dużym zainteresowaniem kibiców i sympatyków piłki nożnej, zarówno wśród Ślązaków jak i Zagłębiaków. Jakiś czas temu padła propozycja, aby Klasyk został rozegrany na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, który pomieści ponad 7 000. Niestety, Zagłębie, na co dzień grające na Ludowym o 18 rozgrywa swoje spotkanie w II lidze, podejmując Rozwój Katowice.

,,Niwiecki Dywizjon” zapowiedział, iż przy wsparciu zaprzyjaźnionych kibiców Zagłębia Sosnowiec na szlagierowe starcie Kociny i Zielonej Koniczynki przybędzie w około 900 osób (zorganizowany doping). Szacuje się także przybycie na stadion około 500 sympatyków Niwieckiego AKS-u.

Kibice Górnika 09 także zapowiadają swój wyjazd na mecz zza Przemszę. Ilu? Na dzień dzisiejszy ciężko powiedzieć, Mysłowiczanie będą także wsparci kibicami Katowickiej GieKSy, która ma przyjechać również z Katowic, prócz zorganizowanego dopingu mają przybyć także inni fani Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki”. Mówi się, że Mysłowiczanie na starcie ,,zero-dziewiątki” i AKS-u szykują coś specjalnego.

Jak zwykle trybuny podczas Klasyku będą żyły, będzie głośno, komplet publiczności. I tutaj apelujemy do fanów obu ekip:

Mimo różnic, kibicujcie swojej drużynie, rozsądnie, ale z sercem i oddaniem. Pamiętajcie, iż każda głupota może słono kosztować Wasz klub…Pytanie tylko, co zrobią organizatorzy, przecież na mecz wejdzie około 1 000 osób a nieoficjalnie planuje się przybycie ponad 2 000 osób.

Jedno jest pewne, na boisku i na trybunach będzie wiele się działo!