Kocina dla Cidrów

Ile bramek w nadchodzącym sezonie strzelą zawodnicy Górnika 09?

Górnik 09 Mysłowice uświetnił obchody 95-lecia istnienia Ruchu Radzionków!

Ruchu Radzionków nikomu nie trzeba przedstawiać. Klub ten w tym roku obchodzi swoje 95-lecie, z tej okazji ,,Cidry" przygotowały wiele atrakcji, min. zaplanowaną na 30 lipca prezentację zespołu seniorów oraz mecz jubileuszowy.
W tym spotkaniu jubilaci mieli zagrać w najmocniejszym zestawieniu a do udziału w meczu zaproszony został 105 latek z Mysłowic - Górnik 09.

Kocina spotkanie przegrała wprawdzie 3-0, ale tylko i wyłącznie dzięki sędziemu z najwyższej Polskiej półki, który nie chciał zepsuć urodzin Cidrom i spotkanie pomógł wygrać oraz dzięki braku skuteczności Kociny.
Na szczęście poziom sportowy meczu stał na bardzo wysokim i dobrym poziomie, Kocina zaskoczyła miejscowych swoją grą i ambicją bo pokazali się naprawdę z dobrej strony i na poziomie wyższym niż IV liga.

Podobnie jak gospodarze Górnik 09 zagrał składem optymalnym pod ligę, z kilkoma wyjątkami - z przyczyn nie zależnych od trenera.

Sitko - Żemlok, Śliwiński, Dylewski, Ryczan - Kępa, Augustyn, Rotko, Bryk - Bogdański, Kowalski

Zagrali także:
Siłkin, Kasprzyk, Kurtok, Borzęcki, Humski

Trener: Stanisław Gawenda

Skład Ruchu Radzionków:
Strzelczyk - Trzcionka, Dębski, Buchcik, Franiel, Sadowski, Dziewulski, Rocki, Cepek, Zaborowski, Urbainczyk

Dumin, Honikis, Suchecki, Filipiak, Jurczyński

Trener: Wojciech Osyra
II trener: Adam Goździcki

Na tle mocnego przeciwnika Kocina wypadła prawie kapitalnie. Przecież Ruch wzmocnili min. Trzcionka, Dziewulski, Rocki - znani z ekstraklasowych boisk czy także Urbańczyk, Buchcik czy ex gracz Górnika 09 - Damian Sadowski. Gra była wyrównana, i jedni i drudzy zostawili na boisku wiele serca i zdrowia, mecz przyjemnie się oglądało, i Cidry i Kocina grały składny futobl, dużo ciekawych akcji, żywa gra która napawa optymizmem zarówno sztab szkoleniowy, drużyne jak i kibiców i sympatyków obu klubów przed nadchodzącym sezonem.
W ekipie Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" brakło kilku piłkarzy, nie których wyeliminowały urazy i nie chciano ryzykować większą kontuzją przed sezonem a nie których sprawy zawodowe. Dobijający jest fakt, że choć gra wyglądała dobrze to zabrakło Kocinie skuteczności... Przez ostatnie 15 minut Ruch Radzionków nie potrafił wyjść z własnej połowy, Kocina szturmowała bramkę Cidrów, ale nic z tego nie wyniknęło a bez strzelania bramek meczy nie da się wygrywać...

Okoliczności w jakich traciliśmy bramki były ewidentną pomocą sędziego Radzionkowianom w zwycięstwie w meczu jubileuszowym, pierw w 44 minucie po ewidentnym spalonym sędzia uznał bramkę a w 45 minucie gola straciliśmy w ogromnym zamieszaniu pod bramką. W 95 minucie spotkania, na sam koniec, sędzia odgwizdał bardzo kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy, a jedenastkę na bramkę zamienił.. Damian Sadowski, były piłkarz Kociny.

Gra podopiecznych Stanisława Gawendy bardzo cieszy, do ligi zostało jeszcze trochę czasu na małe poprawki i trening strzelecki, do tego odbędzie się sparing wewnętrzny w którym zagra przez 90 minut każdy zawodnik. O ten sezon możemy być spokojni. A jeśli Kocina odblokuje się strzelecko to powinno być lepiej niż dobrze, tylko kiedy to nastąpi? Mamy nadzieję, że jak najszybciej!

Z okazji 95 lat Ruchu Radzionków redakcja serwisu www.KOCINA.com.pl pragnie złożyć serdeczne gratulacje oraz życzenia, aby zarząd wytrwale dążył do odbudowy klubu i wprowadzenia Ruchu Radzionków do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce oraz samych sukcesów sportowych.