Kocina na 6-stkę!!!
Czy zawodnicy Kociny w końcu ,,odblokowali" się strzelecko?


Górnik 09 Mysłowice-Stal Chełm Śląski
6 - 1
( 3-1 )
Po bardzo dobrym spotkaniu Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" rozgromiła, aż sześć do jednego Stal Chełm Śląski. Cieszy dobra organizacja gry, solidna defensywa i co ważne znaczna poprawa w ofensywie. W zespole zagrali kolejni testowani zawodnicy.

W sparingach nie chodzi o wyniki, ale o grę która w wykonaniu zawodników Górnika 09 jest bardzo dobra i trzeba zaznaczyć, że w tych pierwszych sparingach trener ma też okazję to rotowania składem i sprawdzania zarówno nowych jak i ,,starych" zawodników na różnych pozycjach.

W meczu od pierwszego do ostatniego gwizdga to Kocina dyktowała warunki gry, to Kocina prowadziła grę i dominowała na boisku pokazując się z dobrej strony, podopieczni Huberta Wilka grali bardzo solidnie i mądrze w defensynie, dobrze wyglądała organizacja gry i konstruowanie akcji które były różnorodne, jest pomysł na grę i konsekwentna realizacja założeń czego efektem jest taki a nie inny wyniki oraz dobra gra która napawa optymizmem i pokazuje, że Górnik 09 Mysłowice to zespół który jest w stanie awansować wyżej.

Przed zespołem jeszcze sporo czasu, cztery sparingi i co ważne wzmocnienia. Jak na razie mamy czterech nowych zawodników do formacji defensywnych w tym trzy wzmocnienia (nazwiska podamy nie bawem) a kolejni zawodnicy trenują z zespołem i z kilkoma nadal prowadzimy rozmowy.
Cieszy fakt, że w meczu mogliśmy oglądać Krzysztofa Gondzika, który najprawdopodobniej ponownie zasili szeregi Kociny.

Bramki dla Górnika 09 Mysłowice strzelali, w pierwszej połowie Marcin Jaszczuk, Wojtek Kowalski oraz Krzysztof Gondzik a w drugiej połowie Adrian Bogdański i dwa trafienia dołożył Paweł Małolepszy.

W meczu nie wystąpili Piotr Rotko, Mateusz Bryk oraz Łukasz Bogacki.

Kolejny sparing już w środę z IV ligową Spójnią Osiek.


Dominik DoMeL Żymła