Górnik 09 Mysłowice w tym sezonie nie stracił jeszcze punktów

Górnik 09 Mysłowice-AKS II Mikołów
5 - 2
( 2-1 )

Mimo słabszego występu podopieczni Huberta Wilka byli stroną przeważającą i zespół Górnika 09 Mysłowice zasłużenie wygrał 5:2 z rezerwami AKS-u Mikołów.

Piłkarze Górnika 09 zagrali najsłabsze spotkanie w tym sezonie, bardzo dużo błędów w obronie i 90% akcji rywala po błędach Kociny, dużo niedokładności aczkolwiek Górnik 09 był lepszym zespołem i mimo kiepskiej dyspozycji podopieczni Huberta Wilka grali konsekwentnie i cierpliwie dążyli do celu a między słupkami po raz kolejny kapitalne zawody rozgrywał Łukasz Bogacki, ostatecznie Kocina zasłużenie i pewnie wygrała 5:2.

Ku zaskoczeniu kibiców rezerwy AKS-u Mikołów od pierwszego gwizdka ruszyły do przodu grając bez kompleksów stwarzając sobie kilka okazji bramkowych, a jedną z nich wykorzystali i w 8 minucie niespodziewanie objeli prowadzenie.
Kocina ruszyła do przodu i już w 12 minucie doprowadziła do wyrównaia, dobra wymiana piłki zagranie na długi słupek a tam czekał Marcin Golasz który dopełnił formalności.
Następnie Kocina przeważała, próbując objąć prowadzenie a goście kontrowali.
W 38 minucie za sprawą Adriana Bogdańskiego, który w sprytny sposób zaskoczył bramkarza i wpakował piłkę do bramki a ,,zero-dziewiątka" wyszła na prowadzenie.

Druga połowa była dużo lepsza zwłaszcza w wykonaniu zespołu gospodarzy, Kocina grała szybciej, częściej atakując i nie popełniała tyle prostych błędów a goście podobnie jak w pierwszej połowie kotratakowali.
W 65 minucie było 3-1 dla Górnika 09, Adrian Bogdański mocno dograł piłę w pole karne a ta odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki.
Przewaga Kociny rosła, kibice czekali na kolejne bramki i się doczekali, pierw w 75 minucie na 4:1 podwyższył Marcin Jaszczuk a trzy minuty później piątą bramkę dla Kociny zdobył Kamil Utzmann.
Okazji było dużo więcej, ale albo brakowało celności albo dobrze interweniował bramkarz.

W 93 minucie straciliśmy bramkę, sędzia podyktował na około 20 metrze wątpliwy rzut wolny, Łukasz Bogacki nie zdążył się jeszcze ustawić a sędział dał sygnał do rozpoczęcia gry, zawodnik AKSu II mocno uderzył w same okienko bramki, Jorguś wyciągnął się jak długi, piłka przeszła mu po palcach i zatrzymała się w bramce.

Ostatecznie Górnik 09 Mysłowice po słabym spotkaniu jednak zasłużenie wygrał 5:2.

Każdej drużynie zdarza się słabszy mecz, nie ma możliwości aby w każdym meczu grać bardzo dobrze, dlatego trzeba się cieszyć iż mimo słabego meczu wygraliśmy, i to wysoko!
Trzeba także dodać, że już we wtorek Kocina zmierzy sie w ćwierćfinale Pucharu Polski dlatego trzeba było oszczędzać także siły.