Górnik 09 walką i zaangażowaniem pokonał wyżej sklasyfikowanego rywala

LKS Łąka - Górnik 09 Mysłowice
1 - 3
( 1-1 )

,,Mistrzów nie poznaje się po tym jak zaczynają, ale jak kończą". Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" nie najlepiej rozpoczęła spotkanie, jednak fantastycznie finiszowała i zdecydowanie, zasłużenie wygrała!

Pierwsze kilka minut to waleczna gra w środku boiska z minimalną przewagą gospodarzy, którzy już w 10 minucie mogli zdobyć gola, jednak piłka minimialnie minęła słupek bramki Kociny. Jednak w 12 minucie było 1-0 dla LKS-u, zagranie na środek pola karnego, kapitan gospodarzy przyjął piłkę, obrócił się i strzelił tuż przy słupku.

Jednak z biegiem czasu to Kocina przejmowała inicjatywę i brneła ku bramce Łąki, było kilka okazji do zdobycia bramki, jednak 1-1 było dopiero w 42 minucie spotkania a to za sprawą Adriana Bogdańskiego, który wykończył dobrą akcję.

Pierwsze 15 minut drugiej połowy należało do LKS-u, który z impetem atakowała bramkę Kociny, jednak piłkarze z Grodu Mysława dzielnie i mądrze się bronili a na posterunku zawsze był Janek Sitko.

Później to Kocina ponownie przejęła inicjatywę, walka, zaangażowanie, chęci to wyróżnia przez cały sezon ekipę Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" także i w tym spotkaniu tak grał zespół, stwarzając sobie co raz to lepsze okazje. I szkoda, że tych kilku nie wykorzystaliśmy.

Na prowadzenie Górnik 09 wyszedł w 80 minucie, po ogromnym zamieszaniu pod bramką gospodarzy i kolejnej dobitce Michał Śliwiński dał Kocinie upragnionego gola na 2-1.

Dwie minuty później jak się okazało ,,zabójczy" kontratak wyprowadziłaKocina, po akcji, w polu karnym znakomicie Arka Kępę obsłużył Damian Humski a ten strzałem do pustej bramki wprawił w euforię kibiców i piłkarzy Górnika 09.

Kocina miała jeszcze kilka dobrych okazji, jednak piłka nie znalazła już drogi do bramki.

Podsumowywując Górnik 09 Mysłowice wygrał zasłużenie zawody i to z wiceliderem tabeli, dodajmy, że na terenie gdzie wszystkie ostatnich 6 spotkań na własnym boisku LKS Łąka wygrał i to zdobywając, aż 20 bramek i tracąc zaledwie jedną! Brawo Kocina!.
Kilka osób z naszej grupy twierdzi, ze gdyby nie głupio stracone punkty (Sprata, Żory, Imielin) to Kocina powinna być liderem, a sam zespół jest nie obliczalny!