Kocina skosiła Łąke!
Górnik 09 walką i zaangażowaniem pokonał wyżej sklasyfikowanego rywala


LKS Łąka - Górnik 09 Mysłowice
1 - 3
( 1-1 )
,,Mistrzów nie poznaje się po tym jak zaczynają, ale jak kończą". Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" nie najlepiej rozpoczęła spotkanie, jednak fantastycznie finiszowała i zdecydowanie, zasłużenie wygrała!

Pierwsze kilka minut to waleczna gra w środku boiska z minimalną przewagą gospodarzy, którzy już w 10 minucie mogli zdobyć gola, jednak piłka minimialnie minęła słupek bramki Kociny. Jednak w 12 minucie było 1-0 dla LKS-u, zagranie na środek pola karnego, kapitan gospodarzy przyjął piłkę, obrócił się i strzelił tuż przy słupku.

Jednak z biegiem czasu to Kocina przejmowała inicjatywę i brneła ku bramce Łąki, było kilka okazji do zdobycia bramki, jednak 1-1 było dopiero w 42 minucie spotkania a to za sprawą Adriana Bogdańskiego, który wykończył dobrą akcję.

Pierwsze 15 minut drugiej połowy należało do LKS-u, który z impetem atakowała bramkę Kociny, jednak piłkarze z Grodu Mysława dzielnie i mądrze się bronili a na posterunku zawsze był Janek Sitko.

Później to Kocina ponownie przejęła inicjatywę, walka, zaangażowanie, chęci to wyróżnia przez cały sezon ekipę Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" także i w tym spotkaniu tak grał zespół, stwarzając sobie co raz to lepsze okazje. I szkoda, że tych kilku nie wykorzystaliśmy.

Na prowadzenie Górnik 09 wyszedł w 80 minucie, po ogromnym zamieszaniu pod bramką gospodarzy i kolejnej dobitce Michał Śliwiński dał Kocinie upragnionego gola na 2-1.

Dwie minuty później jak się okazało ,,zabójczy" kontratak wyprowadziłaKocina, po akcji, w polu karnym znakomicie Arka Kępę obsłużył Damian Humski a ten strzałem do pustej bramki wprawił w euforię kibiców i piłkarzy Górnika 09.

Kocina miała jeszcze kilka dobrych okazji, jednak piłka nie znalazła już drogi do bramki.

Podsumowywując Górnik 09 Mysłowice wygrał zasłużenie zawody i to z wiceliderem tabeli, dodajmy, że na terenie gdzie wszystkie ostatnich 6 spotkań na własnym boisku LKS Łąka wygrał i to zdobywając, aż 20 bramek i tracąc zaledwie jedną! Brawo Kocina!.
Kilka osób z naszej grupy twierdzi, ze gdyby nie głupio stracone punkty (Sprata, Żory, Imielin) to Kocina powinna być liderem, a sam zespół jest nie obliczalny!
Skład Górnika 09:
22. Jan SITKO
2. Jacek RYCZAN
15. Michał ŚLIWIŃSKI 80'
4. Tomasz GRZYBEK (72' 7.Arkadiusz KĘPA 82')
6. Bartosz SIŁKIN
5. Arkadiusz ŻEMLOK
8. Mateusz BRYK (62' 18. Sergiusz BRAKSATOR)
20. Mateusz AUGUSTYN [Kapitan]
14. Piotr ROTKO
9. Adrian BOGDAŃSKI 42'(68' 16. Wojciech KOWALSKI)
19. Damian HUMSKI (88' 21. Karol STRZEWICZEK)


Rezerwa:

17. Kamil Bacia


Trener: Stanisław GAWENDA
Kierownik: Grzegorz KUPICH
Opieka medyczna: Dominik ŻYMŁA


Skład LKS-u:
12. Łukasz SZWEDA
2. Piotr MAROSZEK
3. Szymon PRZYBYŁKA
4. Mateusz RYT
5. Dawid SZEWCZULAK (46' Mateusz KOCIMA)
6. Jarosław FOLEK [Kapitan] 12'
7. Adam STĘCHŁY (78' Janusz MAŚLORZ)
8. Rafał NOWAK (60. Piotr ŻEMŁA)
9. Wojciech LAPCZYK
10. Szymon SKWAREK (80' Bartłomiej SZAŁACHWIJ)
11. Dominik PŁAWECKITrener: Bronisław LOSKA
Kierownik: Mateusz SWERYD
Dominik DoMeL Żymła