Czy Górnik 09 dotrze do finału jak w ubiegłym roku?

Górnik 09 Mysłowice-Sparta Katowice
2 - 0
( 2-0 )

Dobre spotkanie, kontrolowane od początku do końca przez graczy Górnika 09, zasłużona wygrana 2:0 z Spartą Katowice i awans do ćwierćfinału Pucharu Polski!

Od pierwszych minut trener Hubert Wilk dał możliwość gry zawodnikom którzy do tej pory grali mniej.
Od początku spotkania zespołem dominującym był Górnik 09 Mysłowice, Kocina przeważała i w pełni kontrolowała przebieg meczu.
Na prowadzenie ,,zero-dziewiątkę" wyprowadził w 7 minucie pięknym golem Kamil Bacia, dostał przekątną piłkę na prawe skrzydło, popiegł w kierunku pola karnego i uderzył na bramkę a piłka wpadła w same okienko.
Na 2:0 podwyższył w 33 minucie Paweł Małolepszy strzałem z rzutu karnego, który został podyktowany za faul na Marcinie Jaszczuku.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie, Kocina była zespołem lepszym, ale czym bliżej było końca tym gra bardziej ,,siadała", być może było to spowodowane oszczędzaniem sił przed sobotnim meczem ligowym, niestety po raz kolejny zawodnicy Kociny razili brakiem skuteczności, zwłaszcza, że od 71 minuty Sparta grała w 9-tkę... (czerwone kartki w konsekwencji 2 żółtych dla zawodników w 63 i 71 minucie).
Trzeba także zaznaczyć, że bardzo pewnie i dobrze między słupkami grał Łukasz Bogacki, który kilkukrotnie ratował zespół z opresji.
Cieszy dobra dyspozycja kilku zawodników. I nie ma też co rozżalać się nad niewykorzystanymi sytuacjami bo dwie bramki padły (każdy by chciał zapewne więcej ;) ) wygraliśmy zasłużenie 2:0, na zero z tyłu i to My zagramy w ćwierćfinale Pucharu Polski a nie faworyzowany wicelider ligi okręgowej Sparta Katowice, której zawodnicy po ostatnim gwizdku arbitra byli w szoku.

Ćwierćfinał zostanie rozegrany 27 września a kiedy i z kim zagramy dowiemy się po losowaniu w przyszłym tygodniu, a teraz czas skupić się na lidze bo w sobotę kolejny ciężki mecz, z wiceliderem z Szopienic.