Kibice zobaczyli zacięty pojedynek pełen walki

Unia Kosztowy - Górnik 09 Mysłowice
1 - 2
( 1-0 )

Mecz był zacięty i wyrównany, było dużo walki i sporo emocji gdyż i Unia i Górnik 09 mieli swoje bardzo dobre okazje bramkowe, ostatecznie to Kocina wygrała 2-1 i odebrała Unitom miano Mistrza Mysłowic oraz awansowała do półfinału Pucharu Polski!

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w pierwszej minucie i drugiej sekundzie za sprawą Adriana Kowalskiego wyszli na prowadzenie.

W pierwszej połowie więcej z gry miała Unia Kosztowy, która była na boisku lepsza i miała więcej dobrych okazji bramkowych niż Kocina, której brakowało wykończenia i odpowiedniej postawy pod bramką Unii Kosztowy, jednak gra nie wyglądała najgorzej a w bramce pewnie interweniował Łukasz Bogacki.

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej zagrała Kocina - taka sytuacja miała miejsce po raz kolejny, zawodnicy Górnika 09 sprawiają wrażenie jakby pierwszą połowę traktowali jako... rozgrzewkę.

Zawodnicy Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" grali lepiej niż w pierwszych trzech kwadransach, dokładniej, szybciej, widać było, że mają pomysł na grę i konsekwentnie radzą sobie na boisku, walcząc o zmianę rezultatu spotkania.
Zespół Unii Kosztowy Kocina najgroźniej postraszyła w 51 minucie spotkania, gdzie obrońca Unii w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej.

Górnik 09 Mysłowice wyrównał w 62 minucie spotkania, zawodnicy Kociny ładnie pograli prawą stroną boiska a akcję wykończył Arkadiusz Kępa zamykając dogranie z boku boiska.

Gra była wyrównana, i Kocina i Unia atakowała jednak to gospodarze meczu wykazywali się sporą nieskutecznością, marnując bardzo dobre sytuacje bramkowe.

W 85 minucie Górnik 09 Mysłowice wyszedł na prowadzenie za sprawą Maetusza Bryka.

Kocina w 90 minucie mogła podwyższyć swoje prowadzenie, jednak i strzał z rzutu karnego (strzelał Arek Kępa) i dobitkę obronił bramkarz Unii Kosztowy.

Unia Kosztowy także w końcówce miała swoje okazje, jednak wynik nie uległ już zmianie i to Kocina okazała sie lepsza od Kosztowskiej Unii dzięki temu nie tylko awansowała do półfinału Pucharu Polski lecz odzyskała tytuł Mistrza Mysłowic.

A na schodzących po meczu do szatni twarzach zawodników Górnika 09 było widać ulgę, ulgę, że w końcu wygrali, pokazali, że potrafią grać a teraz pokazali, że potrafią wygrywać i to z solidnym zespołem.
To zwycięstwo na pewno podniesie na duchu zawodników Górnika 09, liczymy także, że doda wiary w siebie i pewności a zarazem pójdziemy za ciosem i w sobotę odniesiemy pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie!

Półfinał Pucharu Polski zostanie rozegrany we wtorek 6 października o godzinie 15:00.
A z kim zagramy? Dowiemy się po poniedziałkowym losowaniu, które odbędzie się w siedzibie podokręgu Katowice.

Do półfinału prócz Kociny awansowali także: Grunwald Ruda Śląskia (III liga), Wawel Wirek (liga okręgowa), Pogoń Imielin (liga okręgowa.)

O naszym przeciwniku w półfinale oraz miejscu rozegrania spotkania powiadomimy niezwłocznie po zakończonym losowaniu.