Kocina w półfinale Pucharu Polski!
Kibice zobaczyli zacięty pojedynek pełen walki


Unia Kosztowy - Górnik 09 Mysłowice
1 - 2
( 1-0 )
Mecz był zacięty i wyrównany, było dużo walki i sporo emocji gdyż i Unia i Górnik 09 mieli swoje bardzo dobre okazje bramkowe, ostatecznie to Kocina wygrała 2-1 i odebrała Unitom miano Mistrza Mysłowic oraz awansowała do półfinału Pucharu Polski!

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w pierwszej minucie i drugiej sekundzie za sprawą Adriana Kowalskiego wyszli na prowadzenie.

W pierwszej połowie więcej z gry miała Unia Kosztowy, która była na boisku lepsza i miała więcej dobrych okazji bramkowych niż Kocina, której brakowało wykończenia i odpowiedniej postawy pod bramką Unii Kosztowy, jednak gra nie wyglądała najgorzej a w bramce pewnie interweniował Łukasz Bogacki.

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej zagrała Kocina - taka sytuacja miała miejsce po raz kolejny, zawodnicy Górnika 09 sprawiają wrażenie jakby pierwszą połowę traktowali jako... rozgrzewkę.

Zawodnicy Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" grali lepiej niż w pierwszych trzech kwadransach, dokładniej, szybciej, widać było, że mają pomysł na grę i konsekwentnie radzą sobie na boisku, walcząc o zmianę rezultatu spotkania.
Zespół Unii Kosztowy Kocina najgroźniej postraszyła w 51 minucie spotkania, gdzie obrońca Unii w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej.

Górnik 09 Mysłowice wyrównał w 62 minucie spotkania, zawodnicy Kociny ładnie pograli prawą stroną boiska a akcję wykończył Arkadiusz Kępa zamykając dogranie z boku boiska.

Gra była wyrównana, i Kocina i Unia atakowała jednak to gospodarze meczu wykazywali się sporą nieskutecznością, marnując bardzo dobre sytuacje bramkowe.

W 85 minucie Górnik 09 Mysłowice wyszedł na prowadzenie za sprawą Maetusza Bryka.

Kocina w 90 minucie mogła podwyższyć swoje prowadzenie, jednak i strzał z rzutu karnego (strzelał Arek Kępa) i dobitkę obronił bramkarz Unii Kosztowy.

Unia Kosztowy także w końcówce miała swoje okazje, jednak wynik nie uległ już zmianie i to Kocina okazała sie lepsza od Kosztowskiej Unii dzięki temu nie tylko awansowała do półfinału Pucharu Polski lecz odzyskała tytuł Mistrza Mysłowic.

A na schodzących po meczu do szatni twarzach zawodników Górnika 09 było widać ulgę, ulgę, że w końcu wygrali, pokazali, że potrafią grać a teraz pokazali, że potrafią wygrywać i to z solidnym zespołem.
To zwycięstwo na pewno podniesie na duchu zawodników Górnika 09, liczymy także, że doda wiary w siebie i pewności a zarazem pójdziemy za ciosem i w sobotę odniesiemy pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie!

Półfinał Pucharu Polski zostanie rozegrany we wtorek 6 października o godzinie 15:00.
A z kim zagramy? Dowiemy się po poniedziałkowym losowaniu, które odbędzie się w siedzibie podokręgu Katowice.

Do półfinału prócz Kociny awansowali także: Grunwald Ruda Śląskia (III liga), Wawel Wirek (liga okręgowa), Pogoń Imielin (liga okręgowa.)

O naszym przeciwniku w półfinale oraz miejscu rozegrania spotkania powiadomimy niezwłocznie po zakończonym losowaniu.Skład Górnika 09:
89. Łukasz BOGACKI
3. Jacek RYCZAN
21. Piotr ROTKO [Kapitan]
4. Michał MARKO
15. Arkadiusz KĘPA -65'
7. Adrian BOGDAŃSKI
18. Michał KOWALSKI
5. Kamil DYLEWSKI (92' 15. Grzegorz WOJCIECHOWSKI) 9. Marcin GOLASZ (75' 8. Mateusz BRYK -82')
19. Karol STRZEWICZEK (46' 13. Marek KURTOK)
20. Krzysztof GONDZIK (88' 11. Wojciech KOWALSKI)


Rezerwa:
22. Radosław BŁASZCZYK
17. Kamil BACIA


Trener: Jerzy WIJAS
Kierownik: Kazimierz KOPERCZAK


Skład Unii:
1. Krzysztof ŻYMEŁKA
2. Przemysław DUDA (28' 12. Patryk KLIMCZAK)
3. Maetusz IWAN [Kapitan] , ,
4. Sebastian PTASZEK
5. Marek HERRMANN
6. Adrian KOWALSKI -2'
7. Jarosław LUTY
8. Mateusz DEMITRASZEK
9. Tomasz WENTKOWSKI (77' 15. Patryk FAHRENHOLT)
10. Mateusz MAZUREK (46' 13. Kamil OCHOJSKI)
11 Daniel JACENIK (46' 14. Maciej WOLNY)


Rezerwa:
1. Mateusz POTOCZNY
16. Michał RAK
17. Bartosz SIŁKINTrener: Marcin MOLEK
Kierownik: Krzysztof ELŻANOWSKI
Masażystka: Marek SATERNUSSędzia główny: Rafał ROCZKALSKI
1 asystent: Damian ROCZKALSKI
2 asystent: Tomasz MARKIEWICZ

Podokręg: KATOWICE

Dominik DoMeL Żymła