Kocina wraca na ligowe boiska!Już w sobotę piłkarze Górnika 09 Mysłowice zainaugurują rozgrywki ligowe w nowym sezonie! Kocina na własnym stadionie zmierzy się z Wawelem Wirek!

Wawel Wirek to ograny zespół z ,,okręgówki", który zazwyczaj plasuje się w górnej połowie tabeli.
Rudzianie mają doświadczony i zgrany zespół z bramko strzelnymi napastnikami Grzegorzem Kałużnym i Mariuszem Luxem. Popularni ,,Wawlorze" potrafią grać na równi i urwać punkty najlepszym a za chwilę przegrać z outsiderem rozgrywek. Niemniej jednak Wawel Wirek to zdecydowanie będzie groźny przeciwniki.

Podopieczni trenera Huberta Wilka nie tylko utrzymali formę z zeszłego sezonu, ale wciąż nabierają rozpędu, zespół jest wzmocniony, zawodnicy głodni gry i kolejnych sukcesów. Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" z całą pewnością do spotkania podchodzi w roli faworyta tym bardziej, że gramy na własnym stadionie przed swoimi kibicami, którzy mamy nadzieję szczelnie wypełnią trybuny stadionu przy ul. Gwarków 13.

Nie popadajmy jednak w huraoptymizm bo liga wszystko zweryfikuje i może być różnie.

Górnik 09 Mysłowice oraz Rudzki Wawel Wirek po raz ostatni na boisku spotkały się 11 listopada 2015 roku, wówczas to w finale Pucharu Polski po niezwykle zaciętym, trzymającym w napięciu do końca i rozgrywanym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu górą była Mysłowicka ,,zero-dziewiątka", która w rzutach karnych wygrała 5:3 (w regulaminowym czasie gry było 0-0 a po dogrywce 1-1)!

Jako ciekawostkę podjaemy fakt, iż Kocina ostatni raz przegrała ponad 405 dni temu!!!


Górnik 09 Mysłowice-Wawel Wirek
12.08.17 (sobota) godz. 17:00
Stadion Kociny-Mysłowicki Park Zamkowy
Mysłowice 41-400, ul.Gwarków 13

Z A P R A S Z A M Y ! ! !
Dominik Żymła