Kocina zgasiła Znicz!!!
Tak się bawi! Tak się bawi! KOCINA!!!


Górnik 09 Mysłowice - Znicz Jankowice
2 - 1
( 0-1 )
Świetny mecz, duża aktywność w poczynaniach ofensywnych, dobra gra zwłaszcza w drugiej połowie i co najważniejsze zwycięstwo z trzecią drużyną w tabeli!

Kibice przed meczem mieli obawy, bowiem do Mysłowic przyjechał beniaminek, który radzi sobie bardzo dobrze, zanotował tylko jedną porażkę!

Pierwsza połowa była w miarę dobra, przewżała Kocina, miała więcej okazji, jednak piłka nie znajdowała drogi do bramki a i zawodnicy Znicza próbowali zdobyć gola.

Już w 1 minucie po strzale z rzutu wolnego piękną paradą popisał się Janek Sitko i dzięki tej interwencji nie straciliśmy gola.

W 6 minucie po kontrze drużyny z Jankowic, Mateusz Żemła strzałem między nogami bramkarza otworzył wynik spotkania.

W przerwie trener Górnika 09, Stanisław Gawenda wstrząsnął chyba zespołem, bowiem Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" zaczęła grać tak jak życzyli by sobie tego kibice, wiele dobrych akcji, dużo sytuacji podbramkowych i aż boli, że tyle 200% nie wykorzystanych! Kibice byli zawiedzeni, że nie było na boisku kontuzjowanego Bojana Bruzia ,,...bo mogło się skończyć pogromem!"

Damian Humski już w 49 minucie spotkania ku uciesze kibiców doprowadził do remisu.

Kocina cisnęła, atakowała, spychała drużynę Znicza do obrony, a na trybunach co chwila było słychać jęk zawodu z powodu niewykorzystanej sytuacji.

W 61 minucie stadion wpadł w szał radości bowiem ,,Humek" ponownie wpisał się na listę strzelców czym uszczęścliwił licznie zebranych kibiców.

Niestety do poziomu spotkania nie dostosowali się sędziowie, którzy kompletnie nie radzili sobie na boisku i pomagali przyjezdnym... Min. W ostatniej akcji meczu sędzia nie odgwizdał bardzo dużego spalonego, jednak kapitalnie strzał obronił Janek Sitko a napastnik Znicza mając przed sobą jedynie pustą bramkę i nie wiele do lini bramkowej... nie trafił w piłkę - sprawiedliwości stało się zadość!

Górnik 09 Mysłowice zagrał bardzo dobry mecz i bądźmy szczerzy, nie możne nie zgodzić się z kibicami co do braku Bojana. Jednak cieszy fakt, że w bardzo dobrej dyspozycji jest Damian Humski, który być może zagra razem z Bojanem w ataku? Brawo Kocina! Oby tak dalej.

I tylko szkoda, że Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" gra w kratkę... jeden mecz bardzo dobrze, drugi słabo. Niemniej wierzymy, że za tydzien Kocina także zagra dobrze!Skład Górnika 09:
22. Jan SITKO
3. Jacek RYCZAN
7. Michał ŚLIWIŃSKI
5. Arkadiusz ŻEMLOK
4. Tomasz GRZYBEK
19. Damian HUMSKI 49' 61'
8. Mateusz BRYK (58' 18.Sergiusz BRAKSATOR)
6. Bartosz SIŁKIN (81' 2.Rafał DOMBEK)
20. Mateusz AUGUSTYN [Kapitan]
14. Piotr ROTKO (88' 13. Marek KURTOK)
9. Adrian BOGDAŃSKI (46' 21. Karol STRZEWICZEK )Rezerwa:
66. Radosław BŁASZCZYKTrener: Stanisław GAWENDA
Kierownik: Andrzej DOMBEK


Skład Znicza:
1. Mariusz KRÓL
14. Kamil POJDA
4. Tomasz TOMANEK
6. Andrzej SPYCHAŁA
5. Marcin MORIC
10. Mateusz JĘDRYSIK
3. Dominik SERAFIN (79' 9. Marek BŁAZYCA)
18. Mateusz SZUSTER (64' 15. Mateusz KRAUS)
2. Mateusz ŻEMŁA 6'
8. Andrzej ŻUPA
11. Michał PUDA


Rezerwa:
12. Jakub MAROSZEK
13. Kamil BŁAZYCA


Trener: Mirosław MADEJA
II Trener: Grzegorz CICHOŃ
Kierownik: Józef PASZEK
Masażysta: Tomasz GRZECHNIK
Sędzia główny: Paweł JURGA
1 asystent: Piotr ŻELAZNY
2 asystent: Tomasz SĘK

Sędziowie z podokręgu: SosnowiecDominik DoMeL Żymła