Koljny ciężki mecz
Czy i tym razem kibice zobaczą bardzo dobre widowisko?


Przed zawodnikami Górnika 09 kolejny cięzki mecz, tym razem do Mysłowic przyjedzie niespodziewany wicelider UKS Szopienice.

W 2008 roku został zlikwidowany znany HKS Szopienice w miejsce którego powstał UKS (Uczniowski Klub Sportowy) Szopienice.
Po zeszłym średnio udanym sezonie dla UKS-u Szopienice w tym Katowiczanie niespodziewanie zaskakują licznymi zwycięstwami i zdobytymi golami.
Na inaugurację sezonu w I rundzie Pucharu Polski niespodziewanie wygrali 2:1 z Pogonią Imielin, w rozgrywkach ligowych trzy mecze i trzy zwycięstwa, pierw wygrali 4:1 z Hetmanem 22 Katowice, następnie pokonali 3:0 KP Katowice a w ostatniej kolejce ograli 5:1 rezerwy Siemianowiczanki a we wtorek w 1/8 Pucharu POlski sensacyjnie ograli Unię Kosztowy 2:0 (nie bez pomocy sędziego).

Zespół Górnika 09 jak można zauważyć z meczu na mecz gra co raz lepiej, w starciu z Jastrząbem Bielszowice-kontrkandydatem do awansu byliśmy zespołem dużo lepszym, wielu zawodników jest w bardzo dobrej dyspozycji, w końcu mamy zmiany które wiele dobrego wnoszą do zespołu.
Z UKS-em Szopienice graliśmy wielokrotnie, głównie sparingi w których zazwyczaj padało dużo goli a gra była brutalna, co ciekawe to Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" zawsze była górą, w oficjalnym meczu zespoły Górnika 09 i UKS-u spotkały się raz, w 2014 roku w I rundzie Pucharu Polski, wówczas w Szopienicach Górnik 09 grający w mocno rezerwowym składzie przegrał 2:1.

Patrząc na wyniki i ilość goli zdobywanych przez oba zespoły mecz zapowiada się bardzo ciekawie tym bardziej, że stawka jest duża, jeżeli wygra Kocina nie tylko zdobędzie trzy punkty, ale bedzie także miała przewagę nad rywalami.

Jednak to Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" ma kilka dużych atutów, przede wszystkim gramy na własnym terenie i przed własną publicznością, a kibice co raz chętniej i liczniej wypełniają stadion przy ul. Gwarków 13, zachęcamy do licznego przybycia na stadion i głośnego wsparcia piłkarzy Kociny z trybun! A synoptycy na sobotę zapowiadają ciepłą i słoneczną pogodę.


Górnik 09 Mysłowice-UKS Szopienice
10.09.16r. godz. 17:00
Stadion Kociny, Park Zamkowy
Mysłowice 41-400, ul.Gwarków 13
Wstęp: 3zł
Z A P R A S Z A M Y ! ! !Dominik DoMeL Żymła