Nie ma mocnych na Kocinę!

Górnik 09 Mysłowice-Kolejarz 24 Katowice
4 - 0
( 0-0 )

Po ciekawym spotkaniu i pełnej dominacji Górnik 09 Mysłowice pewnie pokonał trzeci w ligowej tabeli zespół Kolejarza 24 Katowice 4:0.

Punktualnie o godzinie 16:00 sędzia rozpoczął kolejny mecz na szczycie ligi, tym razem pomiędzy liderem Górnikiem 09 Mysłowice a trzecim Kolejarzem 24 Katowice.
Tym razem w zespole Kociny zabrakło dwóch kluczowych zawodników, kapitana Marka Kurtoka oraz obrońcy Sebastiana Ptaszka. Jednak jak pokazały późniejsze minuty nie wpłynęło to na pogorszenie gry.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zawodników z Mysłowic, widać było, że przeciwncy przygotowali się na obronę swojej bramki. Nie brakowało, w tej pierwszej części spotkania groźnych sytacji pod bramką Katowiczan bo podopiczeni trenera Huberta Wilka przeważali i byli bardzo aktywni w ofensywie.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy zawodnicy Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" pokazali na co ich stać, pierw z linii 16 metra do bramki trafia Bogdański.
Nie całe 10 minut później Wojciech Kowalski zostaje sfaulowany w polu karnym. Jedenastke wykonuje Adrian Bogdański i trafia bezbłędnie.

W 66 minucie Krzysztof Gondzik podwyższył wynik na 3-0.

Po tej trzeciej bramce widać było bardzo nerwową gre przeciwnika i zaczęli popełniać błędy.
Ostatnia bramka w tym meczu padła w 84 minucie a autorem gola był po raz drugi w tym spotkaniu Krzysztof Gondzik.

Podsumowując, pierwszą połowę, która nie przyniosła bramek, można zapisać na konto ,,zero-dziewiątki", która zdecydowanie przez większość czasu była przy piłce i stworzyła więcej okazji.
Druga część spotkania była dużo bardziej emocjonująca i przyniosła wyczekiwane gole oraz zasłużone zwycięstwo Górnikowi 09 nad trzecim w tabeli Kolejarzem 24 Katowice.