Kolejny skalp! Kolejarz 24 pokonany!
Nie ma mocnych na Kocinę!


Górnik 09 Mysłowice-Kolejarz 24 Katowice
4 - 0
( 0-0 )
Po ciekawym spotkaniu i pełnej dominacji Górnik 09 Mysłowice pewnie pokonał trzeci w ligowej tabeli zespół Kolejarza 24 Katowice 4:0.

Punktualnie o godzinie 16:00 sędzia rozpoczął kolejny mecz na szczycie ligi, tym razem pomiędzy liderem Górnikiem 09 Mysłowice a trzecim Kolejarzem 24 Katowice.
Tym razem w zespole Kociny zabrakło dwóch kluczowych zawodników, kapitana Marka Kurtoka oraz obrońcy Sebastiana Ptaszka. Jednak jak pokazały późniejsze minuty nie wpłynęło to na pogorszenie gry.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zawodników z Mysłowic, widać było, że przeciwncy przygotowali się na obronę swojej bramki. Nie brakowało, w tej pierwszej części spotkania groźnych sytacji pod bramką Katowiczan bo podopiczeni trenera Huberta Wilka przeważali i byli bardzo aktywni w ofensywie.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy zawodnicy Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" pokazali na co ich stać, pierw z linii 16 metra do bramki trafia Bogdański.
Nie całe 10 minut później Wojciech Kowalski zostaje sfaulowany w polu karnym. Jedenastke wykonuje Adrian Bogdański i trafia bezbłędnie.

W 66 minucie Krzysztof Gondzik podwyższył wynik na 3-0.

Po tej trzeciej bramce widać było bardzo nerwową gre przeciwnika i zaczęli popełniać błędy.
Ostatnia bramka w tym meczu padła w 84 minucie a autorem gola był po raz drugi w tym spotkaniu Krzysztof Gondzik.


Podsumowując, pierwszą połowę, która nie przyniosła bramek, można zapisać na konto ,,zero-dziewiątki", która zdecydowanie przez większość czasu była przy piłce i stworzyła więcej okazji.
Druga część spotkania była dużo bardziej emocjonująca i przyniosła wyczekiwane gole oraz zasłużone zwycięstwo Górnikowi 09 nad trzecim w tabeli Kolejarzem 24 Katowice.Skład Górnika 09:
89. łukasz BOGACKI
19. Mateusz MAZUREK
2. Kamil UTZMANN (68' 9. Kamil BACIA -70')
96. Łukasz HUZIOR (62' 5. Daniel HERMYT)
17. Kamil DYLEWSKI
8. Mateusz BRYK
10. Paweł MAŁOLEPSZY
11. Wojciech KOWALSKI [Kapitan]
97. Marcin GOLASZ (46' 20. Krzysztof GONDZIK -66' -84')
21. Robert KAMIŃSKI (75' 4. Bartosz HEIN)
7. Adrian BOGDAŃSKI -46' -47' -55'


Rezerwa:
12. Krzysztof ŻYMEŁKATrener: Hubert WILK
II trener: Radosław BŁASZCZYK
Kierownik: Karol STRZEWICZEK
Monika Gaworowska