Kolejny sparing wygrany! Klasyk dla Kociny!AKS Niwka Sosnowiec-Górnik 09 Mysłowice
2 - 6
( 1-2 )
Sparingowy Śląsko-Zagłębiowski Klasyk za nami! Mimo, że to ,,tylko" gra kontrolna spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie. Zespołem dużo lepszym był Górnik 09 Mysłowice, który potwierdził, że jest w formie! Kocina pokonała odwiecznego rywala - AKS Niwka Sosnowiec 6:2 i to na terenie popularnej ,,zielonej-koniczynki"!

AKS Niwka Sosnowiec to solidny i mocny zespół, faworyt do awansu a więc rywal wymagający, tym bardziej, że ,,zielona koniczynka" grała na własnym stadionie.
Spotkanie wyglądało podobnie jak te z minionego sezonu ,,zero-dziewiątki".
Kocina miała inicjatywę, prowadziła grę i była lepsza pod wieloma aspektami. Niezmiernie cieszy fakty, iż forma z mistrzowskiego sezonu została utrzymana, także ta strzelecka (w dwóch spotkaniach 11 bramek zdobytych), wprawdzie gra jeszcze odbiega od tej jaką chcielibyśmy oglądać, ale i tak jest dobra a przypominamy, że trwa okres przygotowawczy i trener sprawdza różne rozwiązania.

Nie tylko gra cieszy, ale także wynik chociaż w sparingu jest mało ważny. Jednak wygrana i to wysoka wygrana w Śląsko-Zagłębiowskim Klasyku z odwiecznym rywalem AKS-em Niwka Sosnowiec na pewno buduje i znacząco podnosi morale zespołu a kibicom daje powód do dumy, radości i daje nadzieję na kolejny dobry sezon!

Przed trenerem Hubertem Wilkiem oraz zawodnikami kolejne treningi i w sobotę następny mecz kontrolny z bardzo mocnym i wymagającym IV ligowym KS-em Olkusz.


Bramki dla Górnika 09 zdobyli: Bodański x2, Jaszczuk, Gondzik, Bryk, Kamiński

PS. Celowo nie opisujemy dokładnie bramek oraz wydarzeń boiskowych, aby przeciwnicy przed ligą wiedzieli o Kocinie jak najmniej.


Dominik Żymła